Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Co to jest program afiliacyjny?

Główna Fora Programy afiliacyjne Co to jest program afiliacyjny?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  lenka222 3 lata temu.

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 10 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1866

  Amelka

  Hej,

  mógłby mi ktośwytłumaczyć co to jest właściwie program afiliacyjny i jak działa? Jestem trochę zielona w temacie, więc będę wdzięczna za małe wsparcie merytoryczne.

  #1887

  Carlo

  Jakby Ci to wyjaśnić najprościej.

  To taki układ, że prowadząc sklep płacisz innym stronom za przekierowania do twoich ofert.

  To taki marketing internetowy.

  #1974

  Maciej

  To działa tak – podpisujesz umowę, najczęściej z portalem zajmującym sie prowadzeniem programu afiliacyjnego i to z nim współpracujesz cały czas. To nie jest tak, że wybierasz sobie stronę, na której chcesz mieć baner i płacisz jej właścicielowi. Cały układ jest trochę bardziej skomplikowany i trzeba się poważnie zastanowić zanim się podpisze umowę.

  #2261

  Telefon

  Szczególnie problematyczne jest jeśli płacisz za każde wejście z linku sponsorowanego, bo wtedy możesz łatwo przekroczyć budżet na to przeznaczony, np. dlatego że ktoś opłaci „klikaczy”. Warto o tym pamiętać przy wybieraniu programu afiliacyjnego i wybrać taki, który będzie oferował możliwość płacenia za odsłony, a nie za wejścia lub pozwoli jakoś ograniczyć budżet na dany projekt.

  #2324

  Pietrek

  To właśnie przez programy afiliacyjne internet jest tak zaśmiecony, na szczęście można stosować programy, które blokują reklamy.
  Łatwo można też zauważyć, że najwięcej reklam to informacje o produktach, które nie mają szansy sprzedać cię przez inne kanały reklamowe.

  #2482

  Zosia Sawicka

  Pietrek bez przesady. Reklamy, zwłaszcza te z google są coraz lepiej profilowane i trafiają do nas treści ściśle dopasowane. A co do zaśmiecania – tak samo jest na większości ulic w miastach – wszędzie reklamy i raczej mało estetyki.

  #2553

  Dudek

  Dobre strony dbają o to, żeby layoutu nie zaśmiecały bzdetne reklamy. Co innego jeśli warunkiem istnienia strony jest umieszczanie dużych reklam, bo np. trzeba opłacić serwer. W takich wypadkach jest to uciążliwe, ale można to znieść, bo zwykle wynagradzają to treści umieszczone w danej witrynie.

  #2636

  Alojz

  No tak, ale mimo to zdarza się, że ktoś zawali swoją stronę reklamami, a do tego zastosuje kiepski layout, wtedy wiadomo, że nikt nie wytrzyma długo i szybko się zmyje z takiego serwisu.

  #2930

  Ojciec_dyrektor

  Czasami aż zaskakuje, jak admini stron olewają estetykę na rzecz reklam. Często dzieje się tak na portalach lokalnych, gdzie geopozycjonowanie albo sami przedsiębiorcy wrzucają całą masę szkaradnych reklam. Nie usprawiedliwia tego nawet fakt, że dochód idzie na opłacenie hostingu.

  #5650

  lenka222
  Uzytkownik

  No właśnie przy programach afiliacyjnych i reklamach w ogóle trzeba znać umiar, bo ilość, to jak wiadomo, nie jakość. No ale z drugiej strony warto jest po prostu testować różne rozwiązania i sprawdzić co u Ciebie daje najlepsze efekty.

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 10 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.