Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Czy oferować odbiór osobisty?

Główna Fora Logistyka / magazyn Czy oferować odbiór osobisty?

Otagowane: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Ksawery 3 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 15 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1814

  Edison_Pako

  Witam.

  Prowadzę sklep „domowy” tzn, większość produktów mam we własnym domu. Dotąd zawsze wysyłałem wszystkie rzeczy, ale zastanawiam się na wprowadzeniem opcji odbioru osobistego. Jak myślicie czy to dobry pomysł? Chodzi mi o zachowanie profesjonalizmu, czy ktoś nie poczuje się dziwinie jak zamiast biura czy firmy zobaczy prywatne mieszkanie. No i czy nie będzie to uciążliwe dla mnie.

  pozdrawiam!

  #1845

  Paweł W.

  Z doświadczenia powiem Ci, że to rozwiązanie jest dość uciążliwe, bo obce osoby przychodzą do Twojego domu. Jeśli jednak mieszkasz w większym mieście, to możliwość odbioru osobistego jest dużym plusem – sporo klientów lubi mieć towar „od ręki”. Zależy to jednak od tego ilu masz klientów ze swojej okolicy i co właściwie sprzedajesz.

  #1848

  Grzegorz B.

  Ja działam na terenie Poznania i robię tak:

  Wyznaczam na aukcji (działam na allegro) dwugodzinne przedziały trzy razy w tygodniu (staram się żeby raz były rano a raz wieczorem). Dzięki temu każdy może sobie podjechać i od razu kupić towar. Kupujący oszczędza pieniądze na wysyłkę a ja mam od razu gotówkę. Inna sprawa, że na 100 transakcji mam może 4-5 odbiorów osobistych, więc nie jest to uciążliwe ani nie wpływa na ogólne finanse.

  A, i co ważne, czasami towar wydaje żona, a mnie nie ma w domu, więc każda transakcja musi być zarejestrowana na Allegro – tak dla bezpieczeństwa i uprzednio umówiona trelefonicznie.

  #2008

  MIchał

  Odbiory osobiste chyba najlepiej sprawdzają się, jeśli prowadzisz normalny sklep, w który można obejrzeć i bezpośrednio kupić towar z internetu. W innym wypadku to chyba nie jest konieczne, chyba że w uzasadnionych wypadkach.

  #2024

  Gerwazy

  Ja sprzedaję trochę większe rzeczy i zawsze pytam kiedy ktoś jest z mojej okolicy czy mogę mu przywieźć towar, zwłaszcza jeśli chodzi o droższe rzeczy. Ja i tak dużo jeżdżę po mieście, więc nie ma większego problemu, a klient jest zawsze bardzo zadowolony. Trzeba po ludzku podchodzić do sprzedaży, być miłym i to się zwraca później.

  #2033

  Marita

  Wow, to naprawdę się przykładasz do dobrych relacji z klientami :) a chociaż się odwzajemniają dobrym słowem albo opinią?

  #2039

  Gerwazy

  Zwykle tak, ale czasami zdarzają się typowe buraki, które myślą, że jestem ich jakimś posłańcem czy kurierem. W takim wypadku informuję ich ile normalnie wyniosły by koszty dostawy i zwykle stają się o wiele milsi :)

  #2148

  Daszek

  To właśnie problem Polaków – dasz palec będą chcieli rękę :) . Ale fakt opłaca się być miłym  i dogadywać z klientami, zwłaszcza jeśli bardzo im zależy. Z każdym normalnym człowiekiem da się dogadać i taka zasada powinna przyświecać zarówno sprzedającym jak i kupującym.

  #2195

  Andrzej

  Ja sprzedaję części samochodowe i powiem wam, że czasami o wiele łatwiej jest zaoferować odbiór osobisty czy dowieźć towar a nie wysyłać.

  Wielokrotnie miałem tak, że klient nie wiedział dokładnie co zamawiał i potem był problemy – ot niepełna komunikacja, po prostu nie człowiek nie wiedział co konkretnie jest mu potrzebne a co kupuje. Co zabawne taka sytuacja najczęściej zdarza się w przypadku warsztatów samochodowych :)

  #2221

  Paweł

  Tak jest w przypadku większości specjalistycznych produktów, które lepiej zobaczyć przed zakupem i dużo osób tak robi – zwłaszcza jeśli chodzi o duże sumy, a wtedy odbiór osobisty jest w pełni normalny i warto mieć jakieś konkretne miejsce na spotkanie – wydzielony pokój albo biuro.

  #2232

  Sójka za morza

  Chyba, że ma się do czynienia z kimś kto się zna na tym co robi. Właściwie to odbiór osobisty jest zakończeniem transakcji już zawartej, więc zasadniczo przedmiot nie powinien być oglądany ale tylko odbierany.

  #2463

  Ksawery

  No akurat to zależy od formy sprzedaży, np dużo osób na allegro woli się umówić z klientem na odbiór osobisty i nie dokonywać transakcji na allegro – wiadomo oszczędność na prowizji. No chyba, że komuś zależy na komentarz.

  #2519

  Krystyn

  Komentarze są ważne, chociaż jeśli ktoś ma ich już wystarczającą liczbę i nie zbiera lub już ma status super sprzedawcy, to faktycznie woli sprzedaż poza allegro. Jednak z doświadczenia powiem, że mało który klient kupuje coś bezpośrednio u mnie, np. po zobaczeniu towaru bezpośrednio.

  #2786

  Łukasz

  No tak, po osiągnięciu pewnej liczby komentarzy nie mają one już większego wpływu na wielkość sprzedaży. Wtedy trzeba tylkko utrzymać odpowiedni poziom, żeby nie złapać przypadkiem jakiego negatywa.

  #2816

  Ksawery

  Nie wiem ,czy ktoś w ogóle zwraca uwagę na to, czy komentarzy na allegro jest 10, 100 czy 100000. Ważne, żeby nie było komentarzy negatywny, bo mogą one zniszczyć cały trud włożony w budowanie konta sprzedażowego.

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 15 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.