Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Czy potrzebuję regulamin na Allegro?

Główna Fora Prawo eHandlu Regulamin Allegro Czy potrzebuję regulamin na Allegro?

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Ekspert CentrumSprzedawcy.pl 1 rok, 2 miesiące temu.

Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #904

  rafal
  Klucznik

  Allegro to największy „sklep internetowy” w Polsce. Czy sprzedając na Allegro muszę posiadać regulamin sprzedaży na Allegro, czy też regulamin samego Allegro jest w tej kwestii wystarczający? Znajomy otrzymał niedawno maila od jednego ze stowarzyszeń, zgodnie z którym taki regulamin byłby rzekomo potrzebny:

  Zwracam też uwagę (bo wielu uważa, że jest inaczej), że każdy przedsiębiorca, który oferuje produkty przez allegro również powinien posiadać tam regulamin, gdyż regulamin allegro dotyczy jedynie zasad korzystania z platformy allegro.pl, a stroną umowy kupna/sprzedaży jest zawsze sprzedawca (przedsiębiorca) i kupujący (najczęściej konsument).

  Co o tym sądzicie?

  #938

  Tomasz

  Ostatnio podobno Stowarzyszenie Clarity z Katowic pozywa przedsiębiorców za posiadanie klauzul niedozwolonych na stronach O mnie

  #943

  Artur

  Hej, mój znajomy dostał maila z Clarity – coś w stylu masz 7 dni na usunięcie klauzul i braków informacyjnych, bo w przeciwnym razie wysyłamy pozew do sądu. Sam nie wiem co o tym myśleć. Ma ktoś już jakieś doświadczenia z nimi?

  #1724

  Marek

  @rafał – wydaje mi się, że regulamin musi posiadać osoba, która prowadzi sklep na allegro lub jakąś działalność gospodarczą. Przecież nienormalne by było gdyby regulamin na allegro musiał mieć każdy, np. po to, żeby raz sprzedać cokolwiek za małe pieniądze. Za to sklep pewnie musi mieć określone zasady, bo w końcu jest podmiotem gospodarczym.

  #1746

  Witold Potraszko

  Tomasz, Artur,

  Stowarzyszenie Clarity to stowarzyszenie konsumenckie, które zajmuje się wyszukiwaniem klauzul niedowolonych. Mogą oni skierować pozew do sądu lub przekazać sprawę do UOKiK. Tak czy siak, sprawa jest dosć poważna i w takim wypadku trzeba jak najszybciej odpowiednio poprawić regulamin, np. przez Klauzuleniedozwolone.pl

  #1806

  Endrju

  Etam, sprawa nie jest znowu aż tak poważna :) nie trzeba się przejmować mailem od stowarzyszenia konsumenckiego – wystarczy szybko poprawić regulamin. Im zwykle nie zależy aż tak bardzo na wyciągnięciu forsy, więc sprawę do uokiku przekazują tylko w ostateczności jak ktoś ma sprawę w głęboko  w duszy :) no ale fakt, trzeba ten regulamin poprawić i pozbyć się klauzul niedozwolonych.

  #2044

  Tadeusz

  Ja nie mam pełnego regulaminu na allegro i raczej mam gdzieś klauzule niedozwolone. Napisałem podstawowe zasady, które moim zdaniem są całkiem uczciwe i w moim odczuciu nikogo nie naciągam ani nie oszukuję.

  #2051

  Bartłomiej

  Tadeusz – to, że Tobie regulamin wydaję się poprawny i nienaruszający praw konsumenta nie znaczy, że tak jest. Ale jeśli nie masz tam jakich rażących ustaleń to raczej nikt się nie przyczepi. Grunt to mieć zdrowe podejście do tematu i nie przesadzać w żadną stronę.

  #2264

  Wielki As

  Allegro prezentuje regulamin sam w sobie, a ty jako sprzedający możesz co najwyżej dodać niektóre postanowienia. Posiadanie regulaminu nie jest konieczne. W regulaminie allegro jest nawet zaznaczone, że treści umieszczane na stronie „o mnie” nie są wiążące i nie można ich traktować z prawnego punktu widzenia.

  #2465

  Wincenty Dudek

  Sama w sobie ta groźba jest dość śmieszna, przecież allegro na żadnym stopniu podczas rejestracji użytkownika, ani sprzedaży produktów nie pisze, że trzeba posiadać własny regulamin.
  Gdyby faktycznie tak było, to sprzedających na allegro byłoby o 90% mniej niż teraz.

  #2540

  Kamilaaa

  No zgadza się, allegro jest popularne bo daje możliwość szybkiej sprzedaży pojedynczych przedmiotów, a wymaganie regulaminu byłoby w takim wypadku uciążliwe i raczej nikomu by się nie chciało pisać regulaminu.

  #2640

  Krystian Mydło

  Wszystkie ustalenia, jakie wprowadza sprzedawca do swojej oferty mogą być tylko dopełnieniem regulaminu allegro, który sam w sobie jest zupełnie wystarczający aby zapewnić zgodną z prawem transakcję.

  #2740

  Kinia

  I zawsze tak jest? Nawet jak się prowadzi sklep to można nie mieć regulaminu na allegro? Z tego co ja wiem, to trzeba wtedy mieć regulamin itp.

  #102337
Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.