Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Czy warto testować sprzedaż nowych produktów na Allegro?

Główna Fora Sprzedaż na Allegro Czy warto testować sprzedaż nowych produktów na Allegro?

Otagowane: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Giedroń 3 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #959

  Adam W

  Mam sklep internetowy, sprzedaję całkiem nieźle.

  Chcę dołożyć nowy asortyment ale zanim go sprowadzę myślę, żeby przetestować zapotrzebowanie na nie. Jak myślicie, czy warto przetestować sprzedaż na Allegro tych nowych produktów, zanim zamówię je do sklepu i zainwestuje w towar?

  Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii?

  #993

  Arleta Klaus

  Sama prowadzę sklep z gadżetami kuchennymi i sprzedaję na Allegro. Zdecydowanie polecam testowanie nowych produktów na Allegro, masz wtedy informację z rynku, czy ludziom się podoba twój produkt.

  Allegro to też często dobre źródło ruchu dla Twojego sklepu.

  Na aukcji linkuj do swojego sklepu – zrób landing page nawet dla takich osób, łap ich od razu na newsletter, żeby później im oferować różne produkty i zniżki.

  Ważne są zdjęcia, bo zdjęcia mocno sprzedają :)

  #1713

  Darek

  Allegro ma jedną poważną wadę – przy większych obrotach generuje całkiem niezłe koszty a i konkurencja jest duża. Oczywiście możesz sprawdzać jak dany produkt będzie się sprzedawał na allegro, ale wydaje mi się, że na dłuższą metę lepiej zainwestwować w rozwijanie Twojego sklepu – dobrze go wypromować, zrobić reklamę i zyskać stałych klientów :)

  #1742

  Adam Borej

  Na Allegro dobrze jest rozkręcać sprzedaż, bo wymaga to mniejszego zaangażowania niż prowadzenie sklepu. A potem warto jednak zainwestować we własny sklep, a na allegro wrzucać tylko rzeczy, które mamy unikatowe, bądź w okazyjnych cenach, linkując oczywiście do naszego sklepu. W ten sposób nie dość, że wzrośnie nam sprzedaż, to jeszcze zyskamy nowy kanał reklamowy.

  #1809

  Maciej Wakat

  Testowanie nowych produktów na allegro jest troche bez sensu i zależy od tego co sie sprzedaje. Bo właściwie czym się różni testowanie sprzedaży czegoś we własnym sklepie a na allegro?

  Na allegro zobaczy to więcej osób, więc fakt – to może być reklama, wieć ok, z tej strony warto, ale raczej wtedy, kiedy oferujesz jakąś nowość, której wcześniej nie było w Twoim sklepie. Bo jeśli masz stałych klientów w sklepie to lepiej im oferować nowe produkty.

  Ja sam allegro używam dodatkowo, tylko z paroma ciekawymi rzeczami.

  #2007

  Dziku

  Allegro jest dobre dla pewnego segmentu sprzedawców, którzy nie chcą martwić się o reklamę czy skomplikowane prowadzenie sklepu (reklamy, hosting).

  Jednak tylko w swoim sklepie można zwiększać zyski i naprawę sie wykazać zmysłem biznesowym.

  #2063

  Śledź

  Dla mnie testowanie produktów na allegro jest bez sensu, jeśli nie sprzedajesz tam normalnie, bo równie dobrze możesz to robić w swoim sklepie. Nie masz pewności, że coś co schodzi na allegro, będzie równie popularne w Twoim sklepie.

  #2267

  Adaś

  Może faktycznie zamiast testować sprzedaż na allegro warto zainwestować w jakieś inne środki reklamowe, np. porównywarkę cen i od razu promować dany produkt?

  #2313

  Karol

  Tylko że ze sprzedaży na allegro od razu się zarabia, a nie inwestuje. Porównywarki cen są dobre, ale nie zastąpią kanałów sprzedaży. Moim zdaniem warto sprzedawać na allegro, a klienci powinni naturalnie przechodzić do naszego sklepu (bo tak się właśnie dzieje w dłuższym okresie).

  #2471

  Basia

  Jeśli allegro będzie dalej wprowadzać takie unowocześnienia jak ostatnio, to podejrzewam, że sprzedawcy nie będą się długo zastanawiać nad przejściem do własnego sklepu.
  Ze swojej strony powiem, że był czas kiedy bawiłem się w sprzedaż na allegro, gdzie zdarzało mi się wprowadzać produkty zanim trafiły do sklepu, bo faktycznie dawało to miarodajny obraz popularności danej rzeczy.

  #2547

  Franciszek Nowakowski

  Trzeba przyznać, że zmiany allegro idą w jakimś dziwnym, „ebayowym” kierunku i cały serwis stara się upodobnić do światowej czołówki. Pytanie tylko po co?

  #2670

  BudDaBas

  Może planują wejście na kolejne, europejskie rynki? Przecież mają już wersję chyba węgierską i czeską, w takim razie dlaczego mieliby nie podbić całej europy, a później i świata?:)

  #2774

  Kuba Chmielewski

  I dlatego musieli zrobić taką „głupszą” ebayową wersję, która podpasi na innych rynkach? Mnie się nowa strona zdecydowanie nie podoba. Za dużo na niej ofert, którymi niekoniecznie jestem zainteresowany.

  #2864

  Giedroń

  Zmiany na allegro swoją drogą, ale testowanie nowych rzeczy na allegro wydaje się raczej chybionym pomysłem, bo nigdy nie wiesz, jak wysoka będzie sprzedaż w innych serwisach.

Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.