Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Jak często aktualizujecie opisy produktów?

Główna Fora Opis produktu / copywriting Jak często aktualizujecie opisy produktów?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Bliss 2 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2536

  Gabi

  Mam w sklepie kilka produktów, które sprzedają się nieźle już od paru lat i cały czas mam ten sam opis, zastanawiam się, czy nie byłoby właściwe zmieniać te opisy lub uzupełniać o nowe rzeczy. Chociaż z drugiej strony skoro się sprzedają to po co coś zmieniać…

  #2599

  Mars

  No wiesz, zawsze może się okazać, że sprzedaż znacznie Ci wzrośnie po zmianie opisów. Raczej nie stracisz na takim działaniu. Możesz tylko zyskać.

  #2603

  Palermo

  Nowe opisy mogą Ci pomóc w lepszym odnajdywaniu twoich produktów przez klientów. Zawsze warto chwalić się unowocześnieniami, nowymi wersjami czy zdobytymi nagrodami.

  #2628

  Nikodem

  Jak dla mnie bez sensu tracić czas albo pieniądze na nowe opisy, skoro stare sprawdzają się całkiem dobrze. Zwłaszcza jeśli masz dużo klientów powracających, wtedy nowe teksty mogą ich zdezorientować.

  #2678

  Palermno

  Zawsze można zmiany wprowadzać częściowo, podmieniać pojedyncze fragmenty, aż zamieni się cały opis. Albo np. dodawać tylko nowe treści, specyfikacje itp.

  #2762

  Dawis

  E tam, nowe treści zawsze są atrakcyjne dla klientów, bo przyciągają ich uwagę i skłaniają do ponownego zapoznania się z produktem.
  Takie działania zawsze wychodzą sklepowi na dobre i przekładają się na zwiększenie sprzedaży.

  #2784

  Eryk

  Zgadzam się, nowe opisy wpływają na zwiększenie sprzedaży. Mało który klient zna na pamięć wszystkie opisy produktów albo się do nich przyzwyczaja. Zdecydowanie warto zmieniać opisy, tak np. raz na pół roku, bo dzięki temu zwiększa się popularność towaru.

  #2827

  Śledź

  O nawet częściej niż raz na pół roku, chociaż oczywiście to zależy od samego produktu. Trzeba pamiętać o uaktualnianiu opisów. kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

  #2868

  Emil

  No właśnie, cała dyskusja jest trochę jałowa, bo trzeba by określi o opisy jakiego produktu chodzi. Przecież inaczej będą się sprzedawały gadżety, a inaczej sprzęt AGD i również opisy będą różne w takich przypadkach.

  #2878

  Radosław K

  Ogólnie rzecz ujmując można przyjąć, że aktualizowanie opisów wychodzi na dobre, więc warto to robić najczęściej jak się da (ale wtedy, kiedy faktycznie jest co aktualizować, nic na siłę).

  #5721

  lenka222
  Uzytkownik

  Ja staram się raz na kwartał zrobić przegląd wszystkiego, oczywiście stopniowo, a do tego, jeśli jest dodatkowa potrzeba, to oczywiście aktualizuję na bieżąco.

  #7052

  Bliss

  Wydaje mi się, że aktualizacja opisów w dużej mierze zależy od tego czy produkty faktycznie są ulepszane i czy umieszczamy nowe informacje. Parafrazowanie isteniejącego tekstu zwyczajnie nie ma sensu.

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.