Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Kiedy zatrudnić pierwszego pracownika?

Główna Fora Pracownicy sklepu internetowego Kiedy zatrudnić pierwszego pracownika?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Magda 3 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1855

  Gizmo

  Witam

  Prowadzę sklep bez biura, ale powoli zaczynam się nie wyrabiać z podstawowymi czynnościami. Wiem, że aby firma się rozwijała trzeba zatrudniać pracowników, ale zastanawiam się kiedy nadejdzie moment na zatrudnieni pierwszego – w końcu to niezłe koszty, bo mój dochód też nie jest za wysoki póki co i nie jestem pewny czy nowa osoba znacząco by go zwiększyła.

  W którym momencie zatrudniliście pierwszą osobę?

  #1875

  Łukasz Poprawa

  Dla mnie zatrudnienie pracownika (takiego na stałe, bo wcześniej zamawiałem właściwie tylko pojedyńcze usługi) było konieczne, bo pewnego dnia okazało się, że ogarnięcie wszystkich zamówień zajmuje mi 14 godzin.

  Co prawda dla mnie było ok i nie wyobrażałem sobie, że mogę komuś płacić za coś co mogę zrobić sam, ale dziewczyna zaczęła się na mnie delikatnie wnerwiać.

  #1883

  Stachu

  Najważniejsze jest co wolisz – wolny czas, czy więcej pieniędzy :)

  Szczerze to zatrudniając pracownika musisz pamiętać o tym, że zarządzanie nim to też praca. On wykona za Ciebie część pracy (np. wysyłkę towaru) ale ty musisz go kontrolować. No i dochodzi robota papierkowa. Z doświadczenia powiem Ci też, że z pracownikiem denerwujesz się czasami bardziej, niż gdybyś pracował przez 18 godzin 6 dni w tygodniu.

  #1973

  Marek Bisko

  Żeby się rozwijać i zarabiać coraz więcej musisz zatrudniać pracowników. Jeśli czujesz, że Twoje dochody od dłuższego czasu utrzymują się na tym samym poziomie, bo np. nie masz czasu zająć się porządną reklamą, to wtedy czas zatrudnić pracownika.

  Z drugiej strony nie musisz od razu zatrudniać kogoś na pełny etat – spróbuj najpierw na zlecenie pare dnni w tygodniu, tak żeby wszystko było efektywne.

  #2145

  Misiek

  Zatrudniaj, kiedy cię stać. Nie oszczędzaj na tym zbytnio, bo z doświadczenia powiem Ci, że lepiej czerpać przyjemność z życia niż naginać nie wiadomo ile tylko po to, żeby zarobić trochę więcej pieniędzy.

  #2191

  MLeko

  Ja już dawno mógłbym sobie pozwolić na pracownika, ale tego nie robię z jednego prostego powodu:

  W tym kraju nie opłaca się kogokolwiek zatrudniać!

  Co z tego, że dasz pracę i wspomożesz gospodarkę, skoro i tak większość nowych zysków trafi do państwa? Jedynym logicznym wyjściem jest chyba zatrudnianie ludzi na „śmieciówy” ale to wydaje mi się najbardziej nienormalne i chore.

  Dlatego zaznaczam – nie zatrudniaj nikogo, nie daj urzędasom zarabiać!

  #2199

  Mareczek

  Bez przesady – faktycznie koszty zatrudnienia pracownika są wysokie jak diabli, ale jeśli się wszystko odpowiednio przeliczy i odpowiednia wykorzysta nową siłę roboczą, to nie jest znowu tak strasznie.

  Trzeba tylko działać z głową, a nie narzekać na każdym kroku, że pracodawca płci 2 tys a pracownik dostaje 1300.

  #2215

  Wampir

  Ta, to takie typowe dla Polaków- „trzeba działać z głową” czyli po prostu jak kombinować, tak żeby zarobić bez nadmiernych koszów. Z drugiej strony narzekanie na polski system podatkowy też jest już chyba w standardzie u każdego przedsiębiorcy.

  #2337

  Mareczek

  Wampir, no chyba na tym polega biznes prawda? Nie wiem czy chciałeś mnie obrazić czy coś, ale się nie gniewam bo taka jest prawda – większość przedsiębiorców musi kombinować, bo polski system podatkowy jest zbudowany źle i łatwo może wykończyć człowieka.

  #2494

  Wampir

  Nie chciałem Cię obrazić, raczej chodzi o ogólną mentalność Polaków, którzy wolą się nakombinować niż pomyśleć i trochę stracić a zrobić coś w pełni legalnie.

  #2763

  Mareczek

  Spoko, mentalność jaka jest, taka jest, ale system podatkowy jest zabójczy i to przyzna każdy, kto prowadzi własną działalność. Dlatego każdy się zastanawia dziesięć razy zanim zatrudni kogoś, a zwłaszcza jeśli chodzi o umowę o pracę.

  #2830

  Magda

  Na umowę o pracę mogą sobie pozwolić tylko większe, dobrze prosperujące firmy a i one wolą częściej umowy na zlecenie. No i oczywiście niesłabnącą popularnością na rynku pracy cieszą się osoby ze statusem studenta albo rencisty :)

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.