Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Kurier a Poczta Polska

Główna Fora Logistyka / magazyn Kurier a Poczta Polska

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Waldeka 3 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2147

  Darek

  Jak w temacie, kogo usługi preferujecie, kurierów czy PP?

  #2154

  Pietrek

  Kurier robi się już chyba standardem, zwłaszcza w przypadku sprzedaży droższych produktów. Ja zawsze oferuję wysyłkę kurierem, bo jest to wygodniejsze i dla klienta i dla mnie.

  #2164

  Schabowy

  Niekoniecznie poczta polska musi być gorsza i droższa – zależy co się sprzedaje. W przypadku mniejszych przesyłek „kopertowych” poczta wygrywa z kurierami.

  Może nie robi tego dzięki szybkości, ale na pewno jest tańsza jeśli chodzi o takie wysyłki.

  #2272

  Dawid.K

  To fakt, w przypadku niektórych przesyłek poczta jest tańsza, ale za to jakość samej przesyłki nie jest za wysoka. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że na poczcie niektóre rzeczy lubią znikać w niewyjaśnionych okolicznościach.

  #2475

  Borys

  No tak, sama jakość przewozu nie jest najwyższa, ale raczej w przypadku zwykłych przesyłek i listów. Priorytety i polecone raczej dochodzą bez problemu, bo poczta musi to zagwarantować.

  #2542

  Artur

  Musi nie musi, zdecydowanie nie polecam poczty do jakichkolwiek usług dostawczych. Ja już tyle razy się przekonałem, że listy polecone idą dwa tygodnie, a przesyłki są chyba rzucane w sortowni, że nie mam zamiaru już nigdy korzystać z usług polskiej poczty.

  #2686

  Pentagon

  A mnie się wydaje, że jest coraz lepiej. Co prawda nigdy nie odważyłbym się wysłać czegoś zwykłym listem, ale polecone i priorytety dochodzą w całkiem znośnym czasie i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby taki list zaginął.

  #2728

  BaranZhali

  Poczta próbuje naprawiać złą sławę, co nie zmienia faktu, że nadal jest jej daleko do standardu oferowanego przez firmy kurierskie i raczej wątpię, że szybko się to zmieni.

  #2776

  Cekol

  Nie zmieni, trzeba by zamknąć całą tą organizację, bo jest nieprzystosowana do nowego rynku i cały czas funkcjonuje na zasadach poprzedniego ustroju, np. pod względem obsługi klientów. Jakoś nie spotkałem tam nigdy miłej i energicznej osoby, która wykazywałaby jakotaki profesjonalizm w podejściu do klienta.

  #2821

  Benek

  Prawda, nie znam żadnej formy, która korzystała by dłużej z usług poczty polskiej, bo za wysoką cenę nie otrzymuje się odpowiednio dużej jakości usług.

  #2824

  Waldeka

  Bez przesady, sporo sprzedawców wysyła produkty pocztą polską, zwłaszcza jeśli chodzi o mniejsze przesyłki, które zdecydowanie wychodzą taniej, niż kurierem. Może faktycznie w segmencie przesyłek firmowych, B2B, częściej wykorzystuje się kurierów.

  #2837

  Waldeka

  No tak, bo kurier to jednak jakiś standard i nie ma szans, że list albo paczka z fakturą zaginie gdzieś w podróży. A w zwykłej poczcie niestety takie sytuacje się zdarzają.

  #2938

  Waldeka

  Ja korzystam z Poczty Polskiej zwyczajne, jakieś przesyłki z allegro, czasami listy z banków albo jakieś inne dokumenty i muszę powiedzieć, że nie zdarzyło się jeszcze, żeby coś nie doszło. Nie chodzi mi o polecanie usług PP, bo te mogłyby być o wiele lepsze w pewnych względach, ale muszę przyznać, że nie miałem jeszcze problematycznej sytuacji.

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.