Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Metody na samodzielne stworzenie polityki prywatności.

Główna Fora Prawo eHandlu Polityka prywatności Metody na samodzielne stworzenie polityki prywatności.

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez   3 lata, 2 miesiące temu.

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2685

  Wymiglas

  Jakie znacie metody, które pozwalają na samodzielne stworzenie polityki prywatności, tak żeby można było pominąć płatne serwisy. Chodzi mi o jakieś poradniki, rady itp.

  #2725

  Emil

  Jeśli jesteś odpowiednio zmotywowany, to możesz podejrzeć politykę w innym sklepie i ją skopiować/przerobić. Tylko powiem ci z góry, że takie działanie wymaga podstawowej wiedzy prawnej, jeśli chcesz, żeby wszystko było zgodne z prawem.

  #2761

  Wymiglas

  Myślałem o czymś takim, bo z tego co widzę robi tak większość sklepów internetowych. Nie jestem tylko przekonany, czy taki regulamin, nawet jeśli go odpowiednio przerobię przejdzie przez kontrolę UOKiK, jeśli mnie taka spotka.

  #2813

  Mikołaj

  To zależy od tego na jakim regulaminie będziesz się wzorował. Z tego co kiedyś czytałem, to w większości regulaminów sklepów internetowych są jakieś niezgodne z prawem zapisy, więc znalezienie jakiegoś naprawdę dobrego też wymaga sporego zaangażowania.

  #2825

  BaranZhali

  Zgadza się, duża większość zawiera klauzule niedozwolone, zwykle właśnie dlatego, że są przepisane z innych stron. Najczęściej nie są nawet czytane przez sprzedawcę, więc zdarza się , że sam nie wie, co się w nich znajduje.

  #2867

  miksss

  Zgadza się, ale tak naprawdę to mało kto w ogóle czyta regulamin, również wśród klientów. A jeśli ktoś już to robi, to zwykle się zna na prawie i potrafi znaleźć nieprawidłowości.

  #2879

  Dawis

  No tak, regulamin czytają osoby, które chcą go wykorzystać, bo jest duże prawdopodobieństwo, że będą w nim jakieś zapisy, które można wykorzystać.

  #2908

  Abron

  Zwłaszcza jeśli chodzi o politykę prywatności, bo sam regulamin bywa czytany przez zwykłych klientów. Ale raczej o wykorzystywanie danych nikt się nie martwi, więc można znaleźć sporo błędów u każdego sprzedawcy.

  #2949

  Radosław K

  No, ważne jest np. zgłoszenie sklepu do GIODO, o czym nie wiem większość sprzedawców i potem są zdziwieni faktem, że muszą zgłaszać posiadanie danych osobowych swoich klientów.

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.