Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Pozew od Stowarzyszenia Clarity

Główna Fora Prawo eHandlu Klauzule niedozwolone Pozew od Stowarzyszenia Clarity

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Piotr Chmielewski 3 lata, 1 miesiąc temu.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #985

  Kamil Rekowski

  Witam, właśnie dostałem pozew od Clarity. Dotyczy 2 klauzul niedozwolonych. Proszę o pomoc, co dalej mam robić? Jakie są szanse na wygraną z nimi w sądzie?

  #1215

  Kapralek

  Kamilu, niestety nie mam dobrej wiadomości, bo na 90% przegrałeś sprawę i zapłacisz ok 4 000 zł za te 2 klauzule. Jedyne co możesz zrobić teraz, to poprawiaj regulamin – najlepiej kup u doświadczonego prawnika, który specjalizuje się w takich regulaminach i odezwij się do stowarzyszenia o możliwość ugody.

  Później ukryj swój regulamin przed Googlem, zapisz swój regulamin jako obrazek najlepiej.

  #1889

  Alex

  Kamil to prawda – mnie spotkał proces sądowy i prawie zbańczyłem przez takie coś. Regulamin jest jedną z  rzeczy, na które trzeba szczególnie uważać podczas prowadzenia sklepu internetowego. A wszystko właśnie przez pozew stowarzyszenia konsumenckiego.

  #2158

  Kraku

  @olka teoretycznie tak to wygląda, ale jak pokazuje rejestr klauzul UOKiK mamy tam już 17 wpisów z powództwa Clarity – wystarczy spojrzeć:

  http://decyzje.uokik.gov.pl/nd_wz_um.nsf/WWW-wszystkie?SearchView&Query=(%5BFORM%5D%3DPostanowienie)%20AND%20(%5BOznaczenie_powoda%5D%20contains%20%22clarity%22)&SearchOrder=4&SearchMax=500

  Też uważam, że stowarzyszenie zwykłe nie posiada obecnie legitymacji czynnej do wytaczania powództw, ale jak widać przy takim natłoku spraw zdarzają się czasami wyroki uznające dane postanowienie za niedozwolone.

  #2464

  Piotr Chmielewski

  Czyli stowarzyszenie nie może mnie oskarżyć, ale już uokik zawiadomiony przez nie tak? Z tego co się orientuję, to kary nakładane przez UOKIK są dość wysokie, więc chyba wychodzi jeszcze gorzej niż po przegraniu spray ze stowarzyszeniem.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.