Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Pozew od Stowarzyszenia Towarzystwo Lexus

Główna Fora Prawo eHandlu Klauzule niedozwolone Pozew od Stowarzyszenia Towarzystwo Lexus

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Racław 3 lata, 1 miesiąc temu.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1228

  Karolina Walas

  Pozew od Stowarzyszenia Towarzystwo Lexus

  Prowadzę sklep z zabawkami dziecięcymi w internecie i dziś otrzymałem listem pozwy od niejakiego Stowarzyszenia Towarzystwo Lexus za klauzule niedozwolone w moim regulaminie sklepu. Doczepili się, że przy zwrocie towaru żądam oryginalnego opakowania od moich klientów.

  Co radzicie mi w takiej sytuacji?
  Czytałam, że można się z nimi dogadać ale słyszałam też, że już tyle tych różnych stowarzyszeń „konsumenckich”, że takie pozwy otrzymuje się częściej np od Stowarzyszenia Clarity, Patronus, Libertas i innych.

  #1671

  Adam Borejko

  Wszystkie te stowarzyszenia, które chwalą się, że działają „dla dobra konsumentów” tak naprawdę chcą jedynie naciągnąć właścicieli sklepów internetowych. Korzystają one z faktu, że większość prowadzących takei sklepy osób nie dba o profesjonalny regulamin ich witryny lub po prostu nie zdaje sobie sprawy z jego roli. Za posiadanie klauzul niedozwolonych możesz zostać ukarana, dlatego warto je jak najszybciej usunąć przy pomocy specjalistów.

  #1704

  Ewa_

  Zgadzam się! Oni żerują na nieświadomych przedsiębiorcach… sama keidyś dostałam maila z informacją, że w moim regulaminie są „klauzule niedozwolone”. Sprawę olałam, a potem dostałam pozew od SOKIK i nie było zmiłuj, na szczęście przeżyłam i teraz pilnie sprawdziłam mój regulamin.

  #2447

  Hipolit

  To zależy, samym pozwem od stowarzyszenia raczej nie musisz się przejmować, po prostu popraw regulamin, tak żeby był zgodny z prawem.
  Co innego gdyby przyczepił się UOKIK, wtedy raczej dostałabyś karę i dodatkowo wpis do rejestru klauzul niedozwolonych podpisany nazwą Twojego sklepu.

  #2507

  Racław

  Pozew od stowarzyszenie do groźna rzecz, bo czasami taka sprawa trafia do sądu z powództwa cywilnego, a czasami po prostu donoszą do UOKiKu. Dla przedsiębiorcy obie sytuacje są bardzo nieprzyjemne i wiążą się z karami finansowymi.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.