Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Profesjonalna polityka prywatności, co musi zawierać?

Główna Fora Prawo eHandlu Polityka prywatności Profesjonalna polityka prywatności, co musi zawierać?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez   3 lata, 1 miesiąc temu.

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2153

  Marta Grawera

  Jak w temacie, co musi się znajdować  w polityce prywatności i czy właściwie nie jest to tym samym co informacja o polityce cookies? Bo ja już sama nie wiem, czym się różni jedno od drugiego.

  #2167

  Pawlo

  Polityka cookies wchodzi w skład polityki prywatności. Po prostu to drugie pojecie jest szersze i obejmuje wszystkie działania z zakresu zbierania informacji o użytkownikach stron.

  #2240

  Wiktor

  Jeśli chcesz mieć pewność co do całkowitej poprawności polityki prywatności, to lepiej zwróć się do profesjonalnego prawnika, albo portalu, który oferuje pisanie polityki. Samemu raczej trudno to ogarnąć, więc lepiej trochę zainwestować i mieć to z głowy.

  #2253

  Wilk

  To prawda, namęczysz się nad polityką, albo skopiujesz ją z innej strony i na końcu się okaże, że jest niepoprawna.
  Jednak kiedy będziesz zamawiać u prawnika taki regulamin to pamiętaj, że dość ważne jest, czy dostaniesz na niego jakąś gwarancję.

  Nie każdy prawnik czy portal jest specjalistą w tego typu działaniach, więc trzeba się jakoś zabezpieczyć i korzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy oferują gwarancję bądź certyfikat.

  #2458

  Szczepański

  Prawnik ma to do siebie, że zwykle działa prawidłowo, a jak nie do można złożyć reklamację :) nie wyobrażam sobie raczej sytuacji, że ktoś zrobi to niepoprawnie. To powinien być standard, a sam certyfikat jest raczej dla klientów, żeby mieli pewność co do poprawności danego regulaminu i jego zgodności z prawem.

  #2516

  Lesław

  No tak, ale chodzi przecież o to, żeby wszystko było poprawne od samego początku, a to wymaga współpracy z osobą, która jest wyspecjalizowana w tego rodzaju dziedzinie prawa.

  #2595

  Szczepański

  Prawnik najczęściej jest wyspecjalizowany w prawie :) to chyba jasne, że nie zabierze się za takie coś osoba, która na codzień zajmuje się czymś zupełnie innym. Jednak nie da się ukryć, że takie porady będą o wiele droższe niż serwisy z tego typu usługami.

  #2767

  Hugo

  Nie każdy prawnik chce się babrać w regulaminach dla sklepów internetowych, bo to dość mozolne zadanie, które wymaga bieżącej znajomości nowych klauzul niedozwolonych. Dlatego takie usługi są droższe niż w serwisach, które zajmują się tym na codzień.

  #2935

  Zbigniew Kowalczyk

  To prawda, kancelarie prawne podejmują takie zlecenia, ale zwykle dość słono sobie za nie liczą. Dlatego o wiele lepszą opcją jest korzystanie z serwisów internetowych, które taką pomoc oferują.

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.