Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Regulamin Allegro a regulamin sklepu internetowego

Główna Fora Prawo eHandlu Regulamin Allegro Regulamin Allegro a regulamin sklepu internetowego

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Tomek Rykol 3 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2043

  Mikołaj Pastuszka

  Zastanawia mnie, czy są jakieś różnice prawne w regulaminie sklepu allegro a regulaminem sklepu internetowego. Czy wykaz klauzul niedozwolonych obowiązuje w obu przypadkach? A jeśli tak to czy kary są takie same za nieprzestrzeganie prawa w tej kwestii?

  #2050

  Marlena

  Mikołaju – tak, regulamin sklepu na allegro funkcjonuje tak samo jak regulamin sklepu internetowego i również w nim mogą się pojawić klauzule abuzywne (niedozwolone), za które może zostać nałożona kara.

  #2135

  KAS.ww

  Nie do końca się zgodzę – moim zdaniem należy zdefiniować co to w ogóle jest regulamin sklepu na allegro. Tutaj proponowałbym najpierw lekturę samego regulaminu serwisu Allegro, zgodnie z którym jedyne wiążące zapisy mogą być podane w opisie aukcji. Inna sprawa, że ludzie dostają pozwy za klauzule na stronie O mnie..

  #2156

  Krakus

  Jeśli ktoś ma zastrzeżenia typu „nie chcesz kupić, nie licytuj”  i podobne tego typu informacje, to chyba nawet takie wzmianki można uznać za regulamin. I raczej nie ma znaczenie, gdzie znajdują się takie informacje, ważne że są bezpośrednio związane z samą transakcją.

  #2266

  Kardamon

  O swoją drogą ostatnio w rejestrze klauzul niedozwolonych UOKiK pojawił się zapis:
  Licytując na naszych aukcjach akceptujesz warunki jakie na nich są podane. Jeśli jakieś Ci nie odpowiadają nie licytuj
  Pamiętam, że kilka lat temu taki zapis był powszechny i często pojawiał się na allegro.

  #2314

  Jan Wygibas

  Pamiętam ten zapis, faktycznie kiedyś pojawiał się naprawdę często :) Czy w takim wypadku jeśli jakiś gimnazjalista umieści na swojej aukcji takie coś do dostanie karę od UOKIK? Bo coś nie chce mi się w to wierzyć.

  #2470

  Zając

  To zależy gdzie go umieści, jeśli w treści opisu produktu, to taki zapis będzie miał moc prawną. Co innego jeśli na stronie „o mnie”, bo tam może sobie wypisywać co mu się podoba, bo ustalenia na tej stronie nie są uprawomocnione.

  #2546

  Łucja

  Czyli wszystkie regulaminy, które pojawiają się na stronie „o mnie” są tam, ponieważ sprzedawca nie do końca zna prawo? W takim razie po co właściwie istnieje ta strona, jeśli informacje ona niej są nic nie warte?

  #2573

  Maćko

  Istnieje po to, żeby sprzedawca mógł powiedzieć coś o sobie :) np. jakim to jest profesjonalistą, albo ile transakcji już przeprowadził. Można też opisywać jakieś szczegółowe cechy produktów lub specyfikę sklepu.

  #2610

  Gienek

  Głupoty gadacie, ta strona służy do uzupełniania informacji np. o działalności danego sklepu, rodzajach i kosztach wysyłki i wszystkich innych możliwych dookreśleniach.

  #2623

  Eleonor

  To nie są głupoty, funkcje strony „o mnie” są rozmaite i zależą od preferencji sprzedawcy. Niektórzy używają jej jako miejsca na umieszczenie regulaminu, a inni się tam po prostu reklamują.

  #2928

  Tomek Rykol

  Domyślnie ta strona ma służyć do przedstawienia się sprzedawcy i uzupełnienia informacji. Bardzo często jednak są tam umieszczane inne treści, w tym ustalenia prawne, które jednak nie są wiążące, a jedynie informacyjne.

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.