Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Regulamin sklepu a wzmianka o rejestracji zbiorów danych osobowych w GIODO

Główna Fora Prawo eHandlu Regulamin sklepu internetowego Regulamin sklepu a wzmianka o rejestracji zbiorów danych osobowych w GIODO

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Monika 3 lata, 2 miesiące temu.

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4227

  Sklepowicz

  Czy w regulaminie sklepu powinna się znaleźć wzmianka o rejestracji zbiorów danych osobowych w GIODO? Moim zdaniem nie, gdyż żaden przepis prawa tego nie wymaga. Znajomy sprzedawca dostał maila jak poniżej, na końcu jest informacja sugerująca taki obowiązek – co sądzicie?

  Witamy serdecznie,

  W trosce o dobro wszystkich przedsiębiorców nasz dział prawny sprawdził poprawność Państwa regulaminu na stronie sklepowej . Niestety przedmiotowy regulamin zawiera nieprawidłowości jak i słowa niedozwolone (abuzywne). Najczęściej dzieje się tak, ponieważ znaczna większość ludzi kopiuje regulaminy czy też się nimi wzoruje a jednak każda branża jest inna. W związku z powyższym proponujemy a wręcz nalegamy na zamówieniu naszej usługi celem sporządzenia poprawnego regulaminu.

  Z całą pewnością nie zalecamy lekceważyć tego tematu, ponieważ od dłuższego czasu panuje moda na wszelakie Stowarzyszenia, które wyłapują sklepy/strony z błędnymi regulaminami aby następnie proponować Klientowi ugodę około 1000 zł lub w przypadku odmowy złożenie pozwu do sądu co już skutkuje bardzo wysokimi karami (500 zł za jedno błędne słowo).

  W trosce o Państwa bezpieczeństwo zapraszamy do skorzystania z naszej usługi – prosimy o dokonanie zamówienia pod linkiem:

  [usunięte]

  Ponadto w Waszym regulaminie nie ma również wzmianki o rejestracji zbiorów danych osobowych w GIODO co jest obowiązkowe pod względem prawa. Również w tej kwestii służymy pomocą.

  Pozdrawiam

  Grzegorz

  #4427

  Michał

  Typowe naciąganie. Nie twierdze, że to co jest opisane w tym e-mailu nie jest prawdą ale jest to tani chwyt naciągnięcia klienta poprzez zastraszenie na kupno oferty.

  #4436

  Monika

  Nie ma obowiązku wzmiankowania w treści Regulaminu sklepu o fakcie dokonania rejestracji zbioru w rejestrze prowadzonym przez GIODO, można o tym nadmienić w Polityce Prywatności choć nie jest to prawnie wymagane.
  W regulaminach najczęściej jest realizowany obowiązek informacyjny, wynikający z Art.24 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych. Zapis w Ustawie dokładnie wymienia katalog informacji, jakie powinien przekazać Administrator danych osobowych, osobie której dane dotyczą (cytat poniżej).
  SPAM natomiast rozsyła ta sama firma, która jakiś czas temu straszyła przedsiębiorców karą w wysokości 50k nakładaną przez GIODO – także wtedy wprowadzali ludzi w błąd, nie przedstawiając zagadnienia w sposób precyzyjny.

  Poniżej cytuję Art.24 Ustawy:

  1. W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator
  danych jest obowiązany poinformować tę osobę o:
  1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku gdy administratorem
  danych jest osoba fizyczna – o miejscu swojego zamieszkania oraz imieniu i
  nazwisku,
  2) celu zbierania danych, a w szczególności o znanych mu w czasie udzielania
  informacji lub przewidywanych odbiorcach lub kategoriach odbiorców danych,
  3) prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
  4) dobrowolności albo obowiązku podania danych, a jeżeli taki obowiązek istnieje,
  o jego podstawie prawnej.
  2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli:
  1) przepis innej ustawy zezwala na przetwarzanie danych bez ujawniania faktycznego
  celu ich zbierania,
  2) osoba, której dane dotyczą, posiada informacje, o których mowa w ust. 1.

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.