Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Reklamy na facebooku, czy to się opłaca?

Główna Fora Reklama i marketing sklepu Reklama na Facebooku Reklamy na facebooku, czy to się opłaca?

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Pantera 3 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1729

  Michael.bro

  Witam,

  właśnie zastanawiam się nad wykupieniem reklam na facebooku, ale jestem w temacie zupełnie zielony. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii? Np., czy to się opłaca w ogóle, czy lepiej rzucić środki na jakieś   inne akcje (banery, pozycjonowanie itp.)

  #1739

  Markos

  Mnie się wydaje, że na facebooku lepiej działać bardziej PRowo, czyli raczej nie publikować reklam. Wrzucasz ciekawe rzeczy, przyciągasz klientów, czasami robisz konkurs albo podsuwasz jakąś promocje. W ten sposób zyskujesz sympatyków i fanów. Same reklamy są chyba bez sensu, bo generują koszty a większość osób je olewa.

  #1811

  Patryk Patrykowski

  Reklamy na facebooku są jedymi z najskutecznieszych reklam internetowych, bo są kontekstowane, więc najczęściej dostają je osoby, które są potencjalnymi klientami. A że większość osób korzysta z facebooka raczej mało świadomie, więc zdarza się, że nie wiedzą nawet, że jesto to reklama :)

  Pozdrawiam!

  #1851

  Kowal

  Same reklamy na facebooku bez dobrego fanpaga są raczej bezsensowne. Po co płacić na reklamy, skoro lepsze wyniki można osiągnąć budując ciekawą stronę firmową?

  #2184

  Aneta

  Bo stworzenie fanpage wymaga zaangażowania, wiedzy i często kosztów. A ponieważ obecnie dla większości przedsiębiorców czas jest bardzo ważny, to często bardziej opłaca się wykupić reklamy niż babrać się w specjalistę od social media.

  #2202

  Dark Bond

  Widzę to kompletny brak znajomości rynku. Reklamy na facebooku są budowane w kampaniach, które tworzone są przez samego zainteresowane bądź przez agencje reklamowe.

  Nakłady związane z całą kampanią ustawia się samodzielnie, np. przez ustalenie limitu dziennego + koszty obsługi ew. agencji.

  I na końcu – Tak, reklamy na facebooku są skuteczne i warto w nie inwestować.

  #2213

  Paulina

  Właśnie,  jedną z najmocniejszych stron reklam na face jest to, że można sobie precyzyjnie zaplanować wydatki, dzięki czemu nie ma szans na przekroczenie budżetu (chyba, że sami się na to zdecydujemy).

  #2235

  Mikołaj B.

  Co do ich skuteczności- wszystko zależy od odpowiedniego zbudowania kampanii i dobrania reklam, a to ciężko zrobić bez odpowiedniej wiedzy, dlatego samodzielne robienie reklam na facebooku jest raczej mało efektywne.
  Prawda, że koszty można zaplanować i dokonywać ew zmian w budżecie i to faktycznie jest chyba największa zaleta reklam na facebooku.

  #2274

  Mickiewicz

  Nie zgodzę się z tym, że samodzielna budowa kampanii na facebooku jest bardzo trudna i skomplikowana. Mając podstawową wiedzę można fajnie pozycjonować swoje produkty, bez dużych kosztów, więc warto poświęcić trochę czasu i opanować budowanie kampanii na facebooku.

  #2310

  SynOjca

  Co do kosztów, to wcale nie są małe pieniądze, inwestując minimum,czyli 1 USD raczej trudno oczekiwać spektakularnych wyników. Trzeba jednak przeznaczać na ten cel trochę więcej i na bieżąco sprawdzać opłacalność.

  #2398

  Mirek

  Z tym się zgodzę, małe kwoty przeznaczane na reklamy raczej nie pozwolą na osiągnięcie spektakularnych zysków, ale pozwolą się wprawić w budowanie całej kampanii i pokażą jak to wszystko działa, więc na początek to całkiem niezły pomysł.

  #2499

  SynOjca

  Zawsze w takim wypadku zostanie nam umiejętność tworzenia kampanii reklam na facebooku, więc kiedy splajtujemy, może jakaś firma nas zatrudni…

  #2924

  Pantera

  Odpowiednie nakłady przeznaczone na reklamę facebookową mogą się przyczynić do sporego wzrostu zainteresowania naszą ofertą. Jednak jeśli będziemy działać bez planu i pomysłu, to raczej osiągniemy mizerny rezultat, dlatego jeśli nie mamy pomysłu na kampanię to lepiej zatrudnić profesjonalną firmę.

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.