Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Sklep na Facebooku – czy warto i jak założyć?

Główna Fora Sklep na Facebooku / social commerce Sklep na Facebooku – czy warto i jak założyć?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Marta 1 rok, 8 miesiące temu.

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #941

  Artur

  Hej Wszystkim,

  tyle się ostatnio słyszy o tym całym social commerce, sprzedaży na Facebooku itd., że aż się sam zastanawiam, czy nie poszerzyć swojego kanału sprzedaży właśnie o sklep na Facebooku.

  Mam kilka pytań w związku z tym – czy sami sprzedajecie na/poprzez Facebooka, czy jesteście zadowoleni z tego kanału sprzedaży w porównaniu z innymi. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to wygląda u Was technicznie. Przyznam, że jestem trochę zielony w tym i wszelkie wskazówki będą mili widziane :)

  Pozdrawiam,
  Art

  #1054

  Edyta I

  Generalnie Facebook nie sprzedaje, może wzmocnić sprzedaż ale zależy w których niszach. Platformy sklepowe oferują już sklepy na Facebooku ale ciągle to jest promil sprzedaży.

  My prowadzimy różne akcje promocyjne i konkursy na Facebooku wśród naszych fanów i czasami to działa, jest to bardziej kanał komunikacji i wizerunkowy aniżeli kanał sprzedaży.

  Jeden ekspert porównał Facebooka do klubu, gdzie chcą ci sprzedać coś, natomiast Google jest porównywalny do galerii handlowej, gdzie ludzie wchodzą z zamiarem kupna dlatego Adwords i Google jest świetnym narzędziem do promocji :)

  #1723

  Abron

  Póki co facebook to faktycznie jedynie miejsce gdzie można pozyskać nowych klientów, a nie prowadzić regularną sprzedaż produktów. Dobrze prowadzony fanpage przyciąga osoby, które automatycznie będą związane z naszym sklepem. Wydaje mi się jednak, że aby strona na facebooku była popularna, to muszą być na niej treści nie tylko związane z działalnością gospodarczą, ale też takie, które będą po prostu ciekawe.

  #2142

  Artur

  A czy ktoś może mi powiedziec jak się taki sklep na facebooku zakłada? I czy to się wiąże z jakimiś kosztami?

  #2163

  pifko66

  Sklep zakłada się prosto i robi się to przez tworzenie nowej aplikacji. Robisz fanpage i dodajesz aplikację ze sklepem internetowym. Jest to trochę pracochłonne, ale proces rejestracji prowadzi Cię za rękę, więc nie powinno być większych problemów.

  #2451

  Jeronim

  Sklep faktycznie zakłada się dość szybko i raczej bezproblemowo, a późniejsze zadanie też jest raczej mało kłopotliwe. Inna sprawa to to, że raczej mało osób korzysta z tej formy zakupów i tradycyjne sklepy internetowe są cały czas popularniejsze.

  #2513

  Witołd Kamiński

  Obecnie może i mało, ale wszystkie trendy internetowe skłaniają się powoli w stronę social media, więc można się spodziewać, że i sprzedaż internetowa zostanie w końcu przeniesiona na ten grunt.

  #2907

  Adam_Kokosz

  Też mi się tak wydaje, że popularność zakupów i w ogóle całego socjalizowania będzie rosła. Jak na razie nie jest to jednak kanał konieczny dla utrzymania sklepu i raczej sprzedaż na nim jest marginalna.

  #26591

  sklep dziecięcy

  Ale jaką aplikację i jak zainstalować?

  #31079

  misia
  Uzytkownik

  kosztuje coś wprowadzenie takiego sklepu na fb?

  #33870

  joachim

  Moim zdaniem lepiej jednak założyć sklep internetowy na platformie, która posiada integrację z fb (np. http://www.shoper.pl) Jak ktoś tutaj zwrócił uwagę – Fb nie sprzedaje, więc sam sklep fb to wydaje mi się mało.

  #35218

  Marta

  Przy zakładaniu sklepu internetowego warto pomyśleć od razu o płatnościach internetowych – teraz to podstawa. Klienci wymagają błyskawicznej realizacji zamówień. Opłaca się również inwestować w płatności mobilne.

Przeglądają 12 wpisy - 1 przez 12 (z 12 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.