Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Sprzedaż mobilna

Główna Fora Sprzedaż mobilna / m-commerce Sprzedaż mobilna

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Zainteresowany 3 lata, 8 miesiące temu.

Przeglądają 11 wpisy - 1 przez 11 (z 11 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1229

  Robertos

  Prowadzę sklep z artykułami szkolnymi i zastanawiam się, czy warto zrobić wersję sklepu na komórki, żeby można było kupować przez telefon. Co sądzicie o takim pomyśle?

  #1710

  Michał

  Pomysł fajny, ale musisz się zastanowić , czy naprawdę jest Ci takie coś potrzebne. Wszystko zależy od tego, czy koszty związane z dostosowaniem sklepu do urządzeń mobilnych nie będą wyższe niż dochody z tego kanału. coraz więcej osób korzysta np. z tabletów, ale nie będziesz miał pewności póki nie sprawdzisz. Możesz też zrobić w swoim sklepie internetowym np. krótką ankietę pytając np. o potrzebę stworzenia sklepu mobilnego.

  #1744

  Adam

  Też mi się wydaje, że najpierw trzeba sie zorientować czy taki sklep ma faktycznie rację bytu. Bo tworzenie  sklepu mobilnego jako gadżetu i fajnej rzeczy, którą można się chwalić znajomym jest troche nieopłacalne :)

  #1873

  Edek Kazanof

  Sprzedaż mobilna może być bardzo opłacalna, ale zależy co sprzedajesz. Najlepiej działać w segmencie, który jest nastawiony na osoby, które korzystają z urządzeń mobilny.

  W sklep mobilny warto inwestować np. jeśli sprzedaje się gadżety, sprzęt elektroniczny, rzeczy lifestylowe, odzież młodzieżową czy inne rzeczy dla młodych ludzi.

  Trochę gorzej sprawdza się to przy sklepie np. z odzieżą dla dzieci, gdzie klientem są np. matki, albo z produktami kierowanymi do starszych odbiorców, którzy zwyczajnie nie korzystają z tabletów czy smartfonów.

  #2028

  Gawron

  Jeśli chcesz zainwestować w sklep mobilny to pamiętaj o zrobieniu odpowiednich promocji z tym związanych (pobieranie kuponów na smartfony, promocyjne smsy itp) warto inwestować w takim wypadku w cały segment mobilnych bajerów, bo ludzie coraz częściej korzystają z takich udogodnień.

  #2058

  Wiśnia

  A ktoś wie jak to wygląda na facebooku? tzn czy jeśli mam sklep na facebooku to jest on dostępny również na facebooku używanym przez urządzenia mobilne?

  #2149

  Patryk

  Sklep na facebooku działa jako podpięta pod normalny sklep aplikacja i działa podobnie jak inne taki rzeczy na facebooku, więc nie powinno być większych problemów.

  #2328

  Hamlet

  Sklep podpięty pod facebooka to fajna rzecz, ale raczej zwykły bajer. Ja taki założyłem i powiem szczerze, że nie zauważyłem znaczącego wzrostu sprzedaży (a statystyki pokazują, że za pośrednictwem facebooka kupuje u mnie tylko co 30 klient), więc chyba nie ma specjalnego sensu zawracać sobie głowę tym kanałem sprzedaży.

  #2481

  Albina

  Hamlet – to dość dziwne, bo zwykle sklep na facebooku generuje większy ruch niż w Twoim przypadku. Spróbuj poprosić znajomego żeby Ci udostępnił swoje konto, tak żeby nie lajkowało twojego sklepu i zobacz jak przebiega proces wyszukiwania i sprzedaży, bo może coś jest nie tak w ustawieniach.

  #2552

  Hamlet

  W ustawieniach jest raczej wszytko ok, po prostu sprzedaż na facebook jest związana z prowadzeniem rozbudowanego fan page, a ja takowego nie posiadam, więc ludzie po prostu do mnie nie trafiają :)

  #2669

  Zainteresowany

  To w takim razie po co ci sklep na facebooku, jeśli właściwie z niego nie korzystasz?

Przeglądają 11 wpisy - 1 przez 11 (z 11 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.