Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

zabawki ekologiczne – jak się przebić?

Główna Fora Reklama i marketing sklepu Pozycjonowanie sklepu (SEO) zabawki ekologiczne – jak się przebić?

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Jarogniew 3 lata, 7 miesiące temu.

Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2187

  Kasia G.

  Cześć,

  rozkręcam sklep internetowy z zabawkami ekologicznymi (tzn z naturalnych produktów, od polskich producentów) i chciałabym się trochę wypozycjonować w googlach, tak żeby trafić na pierwszą stronę. Problem w  tym, że konkurencja jest duża i jak dotąd jakoś mi to nie idzie (a próbuję sam, nie stać mnie na jakieś kosztowne usługi pozycjonowania).

  Macie jakieś pomysły albo rady?

  #2197

  Edek

  Jeżeli chcesz sama się męczyć z pozycjonowaniem to może być ciężko, bo to raczej dziedzina, która wymaga specjalistycznej wiedzy.

  Jeśli bardzo ci zależy na odpowiednim wypozycjonowaniu Twojego sklepu to musisz się niestety liczyć z kosztami związanymi z zatrudnieniem kogoś kto ci to zrobi.

  #2218

  Genowefa

  No niestety tak właśnie jest. Możesz próbować samodzielnie, ale wyniki będą raczej mizerne, no chyba, że masz jakieś ukryte talenty.

  Pamiętaj , że pozycjonowanie to inwestycja, która szybko się zwróci, jeśli będzie dobrze przeprowadzone. Nie warto tracić czasu na samodzielna działania, jeśli się nie jest pewnym ich wyników.

  #2229

  Kasia G.

  Dzięki za odpowiedzi, miałam nadzieję, że może coś podziałam sama, ale jeśli mam się męczyć to chyba nie ma sensu. Chwilowo nie mam funduszy przeznaczonych na ten cel, ale postaram się je jak najszybciej wygospodarowć.

  #2255

  Pele

  Pozycjonowanie to dość istotny element marketingu sklepu i lepiej inwestować w niego jak najszybciej, bo odbija się do bezpośrednio w liczbie wejść i przez to również dochodów. Jeśli wszystko będzie przeprowadzone odpowiednio, to zarobisz o wiele więcej niż zainwestujesz.

  #2275

  Pietras

  Zawsze możesz pozycjonować na konkretnego producenta i w ten sposób podczepiać się pod jego pozycjonowanie, dodając jedynie jakieś zwroty kluczowe, które skierują kupujących do Twojego sklepu. Gorzej, jeśli producent jest mało znany i niewidoczny w internecie.

  #2308

  Diabolo

  Pietras – to się raczej nie uda. Mało który producent odpowiednio pozycjonuje swoje produkty, bo o wiele bardziej opłaca się to w segmencie sprzedaży detalicznej. Dlatego raczej nie da się „dołączyć” do czyjego pozycjonowania, cokolwiek to może znaczyć.

  #2319

  Giedroń

  No właśnie pozycjonowanie nie odbywa się na zasadzie dołączania się do popularnych fraz. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników, jak page rangi zaplecza itp. Raczej nie da się dołączyć do czyjegoś pozycjonowania.

  #2477

  Konstanty Wieczorek

  Kasia, najpierw postaraj się o wycenę usług jakie musiałabyś opłacić. Może akurat trafisz na firmę, na którą będziesz mogła sobie pozwolić, zwłaszcza, że ruch na stronie powinien bardzo wzrosnąć jeśli zastosujesz podstawowe zabiegi pozycjonujące.

  #2551

  Asia

  Znajdź agencję, która zrobi ci badanie rynku, w ten sposób dowiesz się czy jest sens zabierać się za pozycjonowanie. Jeśli nie to podziałaj najpierw w innych rejonach marketingu i spróbuj np. rozbudować fan page.

  #2572

  Paganini

  No nie tyle badanie rynku, ale warto poprosić kogoś kto się na tym zna o sprawdzenie optymalizacji pod względem SEO. Na początek można poprawić podstawowe elementy (chmura tagów, słowa kluczowe), a potem zacząć myśleć o konkretnych działaniach, jak tworzenie zaplecza czy linki sponsorowanej.

  #2611

  Burek

  Muszę się zgodzić z @Paganini, że nawet takie działania mogą mieć dobroczynny wpływ na ruch na Twojej stronie, a ponieważ nie są skomplikowane, to raczej każdy sobie z nimi poradzi :)

  #2622

  Dariusz Migdał

  Tyle tylko, że o takie coś powinna zadba osoba, która tworzy stronę, bo wchodzi to w zakres jej funkcjonowania. Dodatkowe pozycjonowanie opiera się raczej na zewnętrznych czynnikach, które są tylko związane ze stroną docelową.

  #2863

  Jarogniew

  No a to nie zależy od umowy z osobą, która tworzy stronę? Bo jakoś nie spotkałem się nigdy z tym, żeby pozycjonowanie było standardem zawartym w podstawowej cenie usługi.

Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.