Zadzwoń do naszego konsultanta
phone
lub napisz email email
Chcesz założyć sklep internetowy? Koniecznie przeczytaj poradnik prawny sprzedawcy

Zdjęcia i opisy produktów od producenta – czy można kopiować?

Główna Fora Opis produktu / copywriting Zdjęcia i opisy produktów od producenta – czy można kopiować?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Jagoda 1 rok, 7 miesiące temu.

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 15 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #962

  Karolina

  Uruchamiam sklep i będę oferowała asortyment zabawek dla dzieci wielu producentów. Chciałabym skopiować zdjęcia i opisy kilku przedmiotów ze stron producentów tych zabawek.

  Mam pytanie: czy mogę to legalnie zrobić? Czy może się ktoś doczepić do tego? Co sądzicie?

  #973

  Waldek

  Zalecam uzyskanie zgody właściciela zdjęć, w przeciwnym razie narażasz się na konsekwencje prawne.

  #2022

  Daniel

  Zwykle w takich przypadkach producent zezwala na kopiowanie opisu i nie robi z tego większego problemu, ale warto zapytać jednak o pozwolenie na wykorzystanie jego treści. No i pamiętaj, że leprze wrażenie zawsze robią opisy unikalne, bo większość sprzedających kopiuje takie opisy, więc warto się wyróżnić.

  #2031

  Ojciec_dyrektor

  Zależy też od rodzaju dostawcy czy hurtowni, bo jeśli jest to hurtownia oferująca również sprzedaż detaliczną to mogą zabraniać  wykorzystywać ich opisów. Wszystko zależy od specyfiki konkretnego podmiotu, który dysponuje prawami autorskimi do wybranych treści.

  #2057

  Danusia

  No właśnie, każdy tekst posiada prawa autorskie i za wykorzystanie ich bez zgody twórcy może grozić kara. Trzeba więc zawsze pytać o pozwolenie!

  #2327

  Gostek

  Zgadzam się z tym, że warto zainwestować we własne opisy produktów, tak żeby treści na stronie sklepu były unikalne. Będzie to przydatne np. w pozycjonowaniu strony i pomorze osiągnąć lepsze wyniki na strona google.

  Od producenta możesz ściągać np. tylko dane techniczne

  #2492

  Gabrjel

  Tylko żeby takie opisy naprawdę wspomagały opisy, musiałyby być napisane w odpowiedni sposób (słowa kluczowe, tagi), który jest raczej mało atrakcyjny dla klientów.
  Jednak ja również podpisuję się pod zdaniem, że oryginalne opisy są najlepszym rozwiązaniem w przypadku sklepu internetowego.

  #2672

  Medyceusz

  Wystarczy, że opis będzie odpowiednio dokładny. Nie ma nic bardziej irytującego, niż braki informacyjne, które nie pozwalają określić, czy to przedmiot którego szukamy.

  #2738

  Balica

  To też zależy od rodzaju produktu jaki się sprzedaje. Kiedy ja coś kupuję to zwykle i tak najpierw czytam opisy na stronie producenta, bo zwykle są najpełniejsze, a dopiero później szukam najtańszej oferty.

  #2931

  Henryk W.

  Ale tak robią osoby, którym chce się przeprowadzać reserach, wielu klientów ulega chwytom marketingowym i np. nie sprawdzają czy to model, który im odpowiada. Jednak im wyższa cena produktu, tym takie sytuacje zdarzają się rzadziej.

  #4927

  Redcart.pl

  Tak jak powiedzieli poprzednicy – warto zainwestować we własne, unikalne opisy produktów. Kopiowanie od innych może spowodować, że pozycjonowanie Twojego sklepu może być osłabione.
  Możliwe jest pobranie zdjęć z hurtowni, lecz zawsze należy się wcześniej bezpośrednio skontaktować 😉

  #6216

  Werbel
  Uzytkownik

  Jeśli chodzi o zdjęcia produktów, ja bym się również postarał o uzyskanie odpowiedniej zgody na ich wykorzystanie, albo… zastanowiłbym się nad zrobieniem profesjonalnych fotek przez jakiegoś specjalistę – oczywiście musiałabyś pokombinować tak, żeby Ci się wszystko zwróciło.

  #7041

  Sławek L

  Z doświadczenia wiem, że dobre stosunki z producentami to podstawa sklepu internetowego. Lepiej im nie podpadać, dlatego radzę poświęcić dłuższą chwilę na zrobienie oryginalnych opisów i się nie stresować… a jak już koniecznie chcecie kopiować, to koniecznie spytajcie o zgodę, nic na tym nie stracicie. Jak się nie zgodzą, to trudno, trzeba będzie się trochę wysilić.

  #24242

  motherathor
  Uzytkownik

  Myślę, że można się kierować opisami innych, ale nie dawaj takich samych. Popatrz co pisze konkurencja i mniej więcej opisuj tak samo przedmioty, ale bez całkowitego kopiowania. 😉

  #43297

  Jagoda

  Opisy produktów są bardzo ważne, ale nie wolno ich kopiować. Polecam zlecić komuś ich napisanie, to naprawdę niewielki koszt.

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 15 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.