Od jakiegoś czasu do tysięcy polskich przedsiębiorców napływa zaskakująca korespondencja. Treść wiadomości namawia do zgłoszenia strony internetowej do rejestru GIODO (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). Wiadomość nasączona jest zastraszeniami, a jej nadawcami są takie stowarzyszenia jak: „Bądźmy legalni”, „Legalni z prawem” czy „Kancelaria Liberty”. Czy należy obawiać się powyższych gróźb?

Nie reaguj.
W treści maila namawia się przedsiębiorców do rejestracji w GIODO w ciągu trzech dni. Jeśli tego nie zrobią, to nadawca listu sam doniesie o braku rejestracji. Straszy on również karą do 200tys. złotych od Generalnego Inspektora Danych Osobowych oraz podaje „przypadkowe” firmy, które zajmują się takimi procedurami jak zgłaszanie danych do GIODO. Groźby od stowarzyszeń dostają nie tylko nowi przedsiębiorcy, ale również Ci, którzy swoje dane do GIODO już zgłosili.

Nie powinniśmy zwracać uwagi na tego typu korespondencję, o czym można przeczytać na stronie GIODO. Informuje on również, że działalność tego typu podmiotów prowadzona jest bez wiedzy odpowiedzialnych organów, a wyżej wymienione stowarzyszenia nie są nawet zarejestrowane w KRS, co skreśla je z funkcjonowania w obrocie prawnym.

Bądźmy legalni Legalni z prawem Kancelaria Liberty

Oczywiście warto zgłosić swoje dane do GIODO i wzmianka o możliwej karze niestety jest prawdziwa – nie można jednak ulec zastraszeniu. Więcej o GIODO można się dowiedzieć w tym artykule.

 

GIODO apeluje: Nie daj się szantażowi „Bądźmy legalni”, „Legalni z prawem” oraz „Kancelaria Liberty”!
3 votes, 5.00 avg. rating (97% score)

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

Dziękujemy :)

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę email

(również folder - spam)

 

 

Wysłaliśmy Tobie 3 bonusy:

1) voucher na bezpłatną 10 minutową konsultację prawną

2) kupon 100 zł na usługę prawnika

2) profesjonalne wzory pism dla sprzedawcy

Bezpłatna pomoc przy Twojej reklamacji na grupie Facebook

 

Kliknij i dołącz teraz do grupy!