Jak donosi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ,sprzedawcy internetowi po raz kolejny otrzymali informację nakłaniającą ich do zakupu Karty Ochrony Praw Konsumenta, która ma potwierdzić dostosowanie sklepu internetowego do przepisów nowej ustawy o ochronie praw konsumenta. Koszt takiej karty to bagatela 1500 zł – w tym wypadku mamy do czynienia z kolejną próbą wyłudzenia.

Cena promocyjna – 1500 zł

Osoba odpowiedzialna za wysłanie wiadomości do sprzedawców pisze w niej, że Karta Ochrony Praw Konsumenta jest obowiązkowym dokumentem, a brak jej posiadania naraża sprzedawcę na kary finansowe i konsekwencje prawne. Rozwiązaniem problemu jest jednak zakupienia takiego dokumentu za 1500 zł netto – cena w dodatku jest określana jako promocyjna (sic!) w stosunku do kosztu wystawienia karty w urzędzie.

Wyjaśnienia UOKiK

UOKiK poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że w prawie nie istnieje instytucja Karty Ochrony Praw Konsumenta – nakaz posiadania takiego dokumentu nie został również wprowadzony przez ustawę o ochronie praw konsumenta, która obowiązuje od  25 grudnia ubiegłego roku.

Przedsiębiorca który otrzymał taką informację i ma podejrzenia, że jest to próba wyłudzenia powinien zawiadomić odpowiednie instytucje – Policję lub Prokuraturę.

Jeśli otrzymałeś podobną informację napisz do nas. Sprawdzimy za darmo, czy nie jest to próba wyłudzenia i jak powinieneś postąpić. Nasz adres: kontakt@centrumsprzedawcy.pl
Karta Ochrony Praw Konsumenta – kolejna próba wyłudzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zapisz się!

newsletter prawny

dla sprzedawcy

 

Otrzymasz porady prawne

i dowiesz się pierwszy

o zmianach w prawie