wFirma.pl funkcjonuje na polskim rynku już od 2006 roku. Przede wszystkim jest to platforma księgowości internetowej, która oprócz zajmowaniem się stricte kwestiami księgowości i doradztwem w tym zakresie, udostępnia nowoczesne narzędzia on-line pomocne przy prowadzeniu firmy w dzisiejszych, zinformatyzowanych czasach. Z każdym rokiem wachlarz możliwości poszerza się o nowe funkcjonalności, tworząc dzisiaj zintegrowany system informatyczny do zarządzania biznesem.

wFirma w liczbach

Przez ponad 15 lat swojej działalności wFirma stała się jednym liderów polskiego rynku szeroko pojętej księgowości internetowe. Księgowość z wFirma to:

 • 62 miliony wystawionych faktur,
 • 390 tysięcy użytkowników, przy czym każdego tygodnia ponad 700 nowych przedsiębiorców wybiera wFirmę,
 • 3 miliony wysłanych e-deklaracji.

Usługi wFirma.pl można podzielić na dwa odrębne pakiety. Pierwszy z nich to zarządzanie sprzedażą, który skierowany jest do wszystkich przedsiębiorstw i nie ma znaczenia rodzaj, czy forma prowadzonej działalności. Drugi pakiet to księgowość online, którą wybrać powinny przede wszystkim osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Ale również spółki cywilne i jawne osoby fizyczne, które prowadzą uproszczoną księgowość podatkową.

 

Jakie narzędzia dla swoich klientów udostępnia wFirma.pl?

 • Księgowość online – platforma, która ułatwia samodzielną obsługę uproszczonej księgowości. Klient może prowadzić rejestry VAT, czy ewidencję przychodów. System pozwala także automatyczne księgowanie operacji, co umożliwia monitorowanie płynności finansowej. Platforma pozwoli także wyliczyć i zaplanuje amortyzację. Dużym ułatwieniem jest opcja wyliczyć podatek. Wyliczanie podatków i tworzenie e-deklaracji staje się banalnie proste.
 • Program do faktur online – połączony z systemem do zarządzania kontaktami i CRM to propozycja dla wymagających klientów. System umożliwia wystawianie wszelkiego rodzaju faktur. Od faktur VAT, przez faktury korygujące, aż po faktury MOSS. Można też z poziomu systemu wysłać wystawione faktury, co ułatwia kontakt z klientem.
 • Rozbudowany magazyn online – to wybór dla czynnych podatników VAT. System posiada narzędzia, które wspierają sprzedaż i zarządzanie produkcją. Ułatwia generowanie zamówień u dostawców. Pozwala on także na monitorowanie stanów w magazynie. Poprawia to płynność finansową i ułatwia zarządzanie zasobami magazynowymi. Wprowadzona została także funkcjonalność do zarządzania i obsługi rezerwacji od klientów. Platforma zadba również, by zawsze pamiętać o wygenerowaniu odpowiednich dokumentów związanych z ewidencją magazynu.
 • Kadry i płace – ten moduł ułatwia zarządzanie płacami w przedsiębiorstwie. Dzięki rozbudowanemu kalendarzowi, który jest w pełni zintegrowany z systemem, prowadzenie kadr stanie się o wiele wygodniejsze i w pełni profesjonalne. Pomoże on także w ewidencji czasu pracy pracowników. System jest rozbudowany i rozróżni zwykłe godziny w pracy, nadgodziny, czy godziny nocne. Zarządzi także zwolnieniami chorobowymi, czy urlopami. Pilnuje także wszelkich terminów, czy to dotyczących zbliżającego się końca umowy pracownika, czy zbliżającego się terminu opłaty składek.
 • Kasa/bank – ten moduł ułatwi integrację z bankiem. Ułatwi to kontrolę nad dokonywaniem i otrzymywaniem wszelkich płatności i rozliczeń. Umożliwia on także eksportowanie danych, które będą raportowały i informowały chociażby o wysokości rozliczeń ZUS, podatku VAT, czy podatku dochodowego.
 • Wsparcie ekspertów – wiedza specjalistów wielokrotnie może okazać się na wagę złoto, zwłaszcza przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Dzięki tej funkcjonalności, klient może liczyć na pomoc doradcy księgowego, doradcy kadrowego, jak i na wsparcie w sprawach bardziej technicznych, które pomogą rozwiązać informatycy.
  Wszystko to wspomagane wydajnym i nowoczesnym systemem CRM, który wspomoże relację z klientami, czy dostawcami. Usystematyzuje on także pracę całego przedsiębiorstwa oraz umożliwi tworzenie analiz i zadań.

wfirma ksiegowosc

 

 

Dlaczego korzystanie z wFirma.pl jest korzystne dla przedsiębiorcy?

 • ogromna oszczędność czasu – wiele czynności system wykonuje automatycznie, przez co można skupić się na najważniejszych kwestiach dotyczących prowadzenia firmy,
 • komfort – wszystkie narzędzia są proste w obsłudze, a intuicyjny interfejs powoduje, że z systemu korzysta się wygodnie,
 • bezpieczeństwo – procedury wdrożone w system są sprawdzone i poparte latami działań, oprogramowanie jest stabilne i zawsze można liczyć na pomoc ekspertów,
 • mobilność – dostęp do systemu jest nieograniczony. Wystarczy Internet, by zarządzać firmą z biura, domu, czy wakacji za granicą,
 • oszczędność pieniędzy – koszty działalności są minimalizowane, a pomoc księgowa jest w przystępnej cenie.

Wyróżnienia wFirma.pl

Przez lata swojej działalności wFirma dała się poznać, jako zespół fachowców, którzy chcą dostarczyć swoim klientom najlepszych możliwych rozwiązań. Nie pozostało to niezauważone przez specjalistów z branży, którzy docenili ich działania i nagrodzili wyróżnieniami.

wfirma kontakt