Kilka dni temu Przelewy24, polski system szybkich płatności, umożliwił dokonywanie płatności w złotówkach na chińskim portalu aukcyjnym – AliExpress. To znacząco ułatwia cały proces zakupowy, do którego tym bardziej zachęca darmowa dostawa do Polski. Czy Allegro powinno zacząć się obawiać?

aliexpress płatność w pln

Rosnąca popularność AliExpress

AliExpress to chiński portal aukcyjny, bardzo zbliżony swoją funkcjonalnością do znanego wszystkim Allegro. Już od dłuższego czasu cieszył się sporą popularnością w Polsce i doskonale o tym wiedział, dlatego oferował darmową dostawę nad Wisłę.

Fenomen robienia zakupów właśnie tam polega przede wszystkim na tym, że AliExpress ma bardzo duży wybór produktów. Asortyment nie rzadko bije na głowę towary dostępne w Polsce, na przykład poprzez Allegro. Dodatkowo, jest bardzo tanio – a kto nie szuka oszczędności? Chiński portal aukcyjny zdobył ogromną popularność nie tylko w Azji, ale i na całym świecie, czego doskonałym przykładem jest ogromna i ciągle rosnąca popularność AliExpress w Polsce.

Teraz, prócz darmowej dostawy do naszego kraju, mamy też płatność w naszej walucie. Po tym ruchu, z pewnością polskich klientów AliExpress tylko przybędzie. Jeśli więc dla kogokolwiek robienie zakupów na chińskim portalu aukcyjnym dotychczas było dosyć problematyczne, teraz chyba nic już nie stoi na przeszkodzie.

 

Stwórz konto na AliExpress.com i zacznij robić zakupy!
Tanio i bezpiecznie

 

Przejdź do rejestracji 

 

 

 

AliExpress – postrach Allegro?

Rosnąca popularność AliExpress z pewnością spędza sen z powiek Allegro, które należy do Grupy Allegro założonej w 1999 roku. Do niedawna pozycja Allegro była na tyle ugruntowana, że nikomu pewnie nawet do głowy nie przyszło konkurowanie z (jakby nie było) gigantem.

Nawet sklepy internetowe miały (i nadal mają) nie lada wyzwanie, by przyciągnąć do siebie klientów. Ci przecież ceny sprawdzali na Allegro, a że zazwyczaj były one niższe niż w sklepach internetowych czy stacjonarnych – kupowali właśnie tam. Niedawno podejście konsumentów nieco się zmieniło, ponieważ wiele razy na polskim portalu aukcyjnym zostali zwyczajnie oszukani. Nadchodzi jednak kolejne starcie i wyzwanie dla Allegro – AliExpress.

Po doskonałym ruchu ze strony serwisu Przelewy24, Allegro ma się czego obawiać. Do tej pory z chińskiego portalu aukcyjnego korzystało bardzo dużo osób, a po umożliwieniu płatności w złotówkach jeszcze ich przybędzie. Teraz konkurowanie ceną na Allegro może nie być dobrą strategią, bo nie da się ukryć, że w AliExpress jest po prostu… taniej.

Korzystanie z AliExpress teraz jeszcze prostsze

Do tej pory zakupy na chińskim portalu aukcyjnym nie należały do najłatwiejszych. Konieczność posiadania karty kredytowej i brak cen w polskiej walucie sprawiały, że nie wszyscy mogli z niego korzystać. Dzięki Przelewy24 proces zakupowy jest teraz zdecydowanie bardziej uproszczony, bo wystarczy posiadać konto w tradycyjnym banku. Cała procedura nie różni się w zasadzie od transakcji dokonywanych w polskich sklepach internetowych. Nawet kwota do zapłaty prezentowana jest już w złotówkach.

Możemy być pewni, że zakupy w AliExpress wybierze teraz jeszcze większa grupa Polaków. Zwłaszcza, że w naszym kraju nowinki technologiczne często są dostępne z dużym opóźnieniem (lub wcale), a na chińskim portalu aukcyjnym bez problemu można je zamówić. Od teraz, dzięki Przelwy24, w niezwykle prosty dla Polaków sposób.

AliExpress płatność w złotówkach – jak oceniacie ten ruch? Zachęcamy do dzielenia się własną opinią w komentarzach.

Stwórz konto na AliExpress.com i zacznij robić zakupy!
Tanio i bezpiecznie

 

Przejdź do rejestracji