Gigant zakupowy z USA – Amazon – nie przestaje zaskakiwać. Innowacyjne podejście do świadczonych usług nie pozwala im nawet na chwilę zwolnić tempa. Właśnie zapowiedzieli, że dostawy dronami będą możliwe już w przyszłym roku. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którym szczególnie zależy na szybkości. Dzięki dronom przesyłkę będziemy mieć w ciągu zaledwie 30 minut.

Amazon, jako jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych sklepów internetowych na świecie, musi nieustannie podnosić poprzeczkę dla konkurencji i pełnić rolę pewnego rodzaju innowatora. To, że firma ma odpowiednie zasoby finansowe, by być „przewodnikiem” w branży nikogo nie dziwi. Amazon posiada jeszcze otwarty umysł, kreatywność i chęć wychodzenia na przeciw oczekiwaniom swoich klientów. A ci jacy są, każdy wie.

Odpowiedź na rosnące potrzeby?

Coraz trudniej odpowiednio porozumieć się nam z kurierami, często też wymagamy coraz więcej od sklepu internetowego. Dostawa na następny dzień to już właściwie standard. Dostarczenie towaru w przeciągu kilku godzin? Również już było, dlatego to też nic nowego. Tutaj pojawia się Amazon ze swoim innowacyjnym pomysłem, który (jeśli wierzyć zapowiedziom), będzie miał swoją premierę już w 2016 roku. Kupiony produkt mamy mieć w swoim domu już w przeciągu 30 minut od dokonania zamówienia. Przykłady na owocne i pobudzające wyobraźnię zakomunikowanie tej strategii konsumentom nasuwają się same…

„Za godzinę masz być na imprezie, a właśnie zabrudziłaś sukienkę, którą miałaś założyć? Nie zdążysz jej wyprać, za to zdążysz zamówić nową, uratować się od wpadki i nadal wyglądać oszałamiająco” – dron oczywiście będzie w tym niezwykle pomocny. A kto oferuje dostawy dronami? Amazon.

„Masz ochotę przeczytać premierę najnowszej książki? Zakup ją na Amazon, przygotuj sobie miejsce do czytania, zaparz ulubioną kawę, a my Ci ją dostarczymy – prosto pod Twoje drzwi. Gwarantujemy, że kawa nawet nie zdąży wystygnąć.”

Sposobów na wykorzystanie tego innowacyjnego podejścia do dostarczania zamówień złożonych przez klientów jest mnóstwo. Sami wymyślicie pewnie jeszcze kilkanaście. Nie ma co ukrywać, że wśród niektórych grup klientów tak ekspresowa realizacja zamówienia będzie przemawiać na ogromny plus dla Amazona. Nic w tym dziwnego. Żyjemy w świecie, gdzie nasz czas liczy się o wiele bardziej niż kiedyś. Pędzimy, jemy w pośpiechu, poznajemy nowych ludzi pobieżnie, bo często nie mamy nawet czasu na dłuższe rozmowy. Amazon idealnie wkomponowuje się w nasze wymagania wprowadzając niemalże natychmiastową dostawę pożądanych przedmiotów. Czy ktoś z Was kiedykolwiek wyobrażał sobie coś takiego, jak dostawy dronami? Chyba tylko ci, którzy mogą pochwalić się nietuzinkową wyobraźnią.

Technicznie rzecz biorąc

Jak podaje Amazon, drony mogą przewozić paczki do około 2 kilogramów w promieniu ponad 16 kilometrów od centrum magazynowo-dystrybucyjnego. Jeff Bezos, prezes Amazona ogłosił, że drony będą w stanie przewozić do 86% wszystkich paczek dystrybułowanych przez firmę, z wyjątkiem kajaków i pił stołowych. Dostępny w przyszłym roku system dostaw za pomocą dronów ma nazywać się Amazon Prime Air. Czekamy zatem z niecierpliwością na pierwsze efekty, opinie, testy i recenzje na temat funkcjonalności nowego rozwiązania. Na koniec, jeżeli macie ochotę, możecie zobaczyć krótki film informujący jak w skrócie miałaby wyglądać dostawa dronami od Amazona.

Myślicie, że w Polsce taki system dostaw ma szansę funkcjonować? Chcielibyście w ogóle z czegoś takiego korzystać? Dajcie znać co myślicie, chętnie poznamy również Wasze zdanie!