Facebook nadal jest najpopularniejszym portalem społecznościowym, na którym możemy założyć własny fanpage, dlatego liczba polubień to z pewnością kryterium bardzo ważne. Często pozyskujemy ich poprzez umieszczanie tzw. LikeBox’a na stronie internetowej czy też na blogu. Okazuje się jednak, że już 23 czerwca dotychczasowa wersja tej wtyczki przestanie działać. Co to oznacza dla właścicieli fanpage’y i stron www?

LikeBox to bardzo popularna wtyczka społecznościowa od Facebooka. Kiedy umieścimy ją na swojej stronie internetowej lub na prowadzonym przez nas blogu, odwiedzający nasz portal mogą od razu polubić jego fanpage na Facebooku. Jest to niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie. Dzisiejsze standardy już nas do tego przyzwyczaiły, dlatego bardzo ważne jest, by pamiętać o nadciągających zmianach w tej kwestii.

Przykład dotychzasowego Likebox'a

Przykład dotychczasowego LikeBox’a na Facebooku

Po co mi LikeBox?

Dzięki LikeBoxowi dajemy więc odwiedzającym nasz portal szansę na polubienie również naszej strony na Facebooku. Jeśli są zalogowani, widzą także czy ktoś z ich znajomych już wcześniej jej nie polubił oraz ile osób w ogóle już to zrobiło. Jest to istotne ze względu na zasadę społecznego dowodu słuszności – jeśli strona ma dużo fanów, będą mniejsze opory by do tej grupy dołączyć.

Same zmiany w omawianej wtyczce społecznościowej nie są zbyt duże. Jeżeli jednak do 23 czerwca ich nie wprowadzimy, nasz LikeBox przestanie być wspierany i nie będzie już działał prawidłowo. Dlatego warto zrobić to jak najszybciej. Jeśli więc używacie tej wtyczki na własnych stronach, to powinniście uaktualnić jej wersję, którą możecie wygenerować klikając w ten link.

Co dokładnie się zmieni?

Jak podaje Facebook, nowy LikeBox ma być bardziej estetyczny oraz posiadać więcej opcji do indywidualnej konfiguracji. Będziemy mogli spersonalizować go według własnych potrzeb, sprawiając, by automatycznie pobierał najnowszy post z naszej strony na Facebooku. Ma także pobierać nasze zdjęcie w tle. Poniżej przykład nowego rozwiązania, które będzie jedynym od 23 czerwca 2015 roku.

Przykład nowego LikeBox'a na Facebooku

Przykład nowego LikeBox’a na Facebooku

A dla zapominalskich…

Pomimo tego, że do 23 czerwca jeszcze dużo czasu, z pewnością wiele osób zapomni o wprowadzeniu niezbędnych zmian. Ma na to wpływ nadmiar obowiązków oraz odkładanie tej prostej czynności na później, skoro nie zajmuje dużo czasu. Jeżeli więc będziecie się zastanawiać dlaczego wtyczka Facebook nie działa po 23 czerwca, wystarczy przewinąć ten tekst odrobinę wyżej i kliknąć w link przekierowujący do ustawień Like Box’a. Pewnie niektórzy z Was znowu odłożą to na później, dlatego odnośnik zamieszczamy raz jeszcze – tutaj, bez zmuszania Was do przewijania.