Po raz pierwszy urządzenia mobilne są częściej wykorzystywane przez użytkowników do odwiedzania sklepów internetowych niż komputery stacjonarne czy laptopy. Tak wynika z raportu opublikowanego w serwisie wirtualnemedia.pl. Właściciele e-sklepów powinni więc zadbać o to, by ich mobilne wersje stron wyglądały i funkcjonowały jak najlepiej. Albo żeby w ogóle istniały.

Przełomowy rok dla e-commerce

Chociaż pierwszy smartfon wyprodukowano już w 1992 roku, popularność tego urządzenia pnie się w górę dopiero od kilku lat. Przez ten czas osiągnęła tak wysoki poziom, że często to właśnie smartfonyzastępują nam komputery stacjonarne, laptopy, a nawet tablety. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBM w Stanach Zjednoczonych, w tym roku po raz pierwszy liczba klientów kupujących online za pomocą urządzeń mobilnych wyniosła 52 %. Badanie przeprowadzono w USA, ale jego wyniki powinny dać do myślenia właścicielom polskich sklepów internetowych. Skoro użytkownicy coraz częściej kupują przy użyciu smartfonów, należy dołożyć wszelkich starań, by mobilny wygląd e-sklepu był nie tylko funkcjonalny, ale też atrakcyjny i pozbawiony błędów.

Dodatkowy kanał sprzedażowy

Mobilna wersja sklepu internetowego, która będzie stabilna i odpowiednio skonfigurowana, może przynieść wyłącznie same korzyści. Należy pamiętać, że coraz więcej osób w Polsce korzysta ze smartfonów – w styczniu 2014 roku posiadało je aż 44% Polaków. Nie dziwi więc fakt, że mnóstwo czynności wykonujemy za ich pomocą. Posiadanie mobilnej wersji sklepu internetowego to ogromny plus, bo umożliwiamy swoim klientom dokonanie zakupu, kiedy jadą autobusem, stoją w korku czy odpoczywają na wakacjach. Dla przedsiębiorców to dodatkowy kanał sprzedażowy, a dla klientów niezwykła wygoda. Jeżeli prowadzimy stronę naszego sklepu internetowego na portalach społecznościowych, mobilna wersja sklepu to wręcz obowiązek. Dlaczego? Bo to z nich najczęściej korzystamy za pomocą smartfonów. Jeżeli użytkownik trafi więc na nasz fanpage, bardzo możliwe, że będzie chciał dokładniej zapoznać się z naszym asortymentem. Nie posiadanie mobilnej wersji sklepu bez wątpienia możemy nazwać strzałem w stopę. Rada dla właścicieli e-sklepów jest więc prosta i wynika ze statystyk i zwyczajów użytkowników Internetu: zadbajcie o mobilne wersje swoich sklepów. A jeśli ich jeszcze nie macie, to jak najszybciej naprawcie ten błąd.

Mobilna wersja sklepu internetowego – dlaczego warto na nią postawić?
4 votes, 5.00 avg. rating (98% score)

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

Dziękujemy :)

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę email

(również folder - spam)

 

 

Wysłaliśmy Tobie 3 bonusy:

1) voucher na bezpłatną 10 minutową konsultację prawną

2) kupon 100 zł na usługę prawnika

2) profesjonalne wzory pism dla sprzedawcy

Bezpłatna pomoc przy Twojej reklamacji na grupie Facebook

 

Kliknij i dołącz teraz do grupy!