W tym wpisie przedstawimy jedną z najlepszych form reklamy produktów sklepu internetowego w internecie, a konkretnie  w wyszukiwarce w Google. Pokażemy jak działa ta reklama (Adwords) oraz jakie ma zalety dla sprzedawcy internetowego.

Reklama w Google inaczej zwana Google Adwords to forma reklamy płatnej w postaci tekstowej i banerowej obok wyników wyszukiwania w Google oraz sieci reklamowej Google czyli na wielu innych serwisach internetowych (gdzie wydawca strony umieścił tzw. kod Adsense). Więcej informacji znajdziesz w naszym wpisie tutaj.

Poniżej przedstawiamy video, które pokazuje jak działa reklama tekstowa Adwords:

Zalety reklamy w Googlu dla sprzedawcy internetowego:

1. sprzedawca dociera do potencjalnych klientów, którzy aktywnie szukają danego produktu w Google

2. sprzedawca płaci tylko i wyłącznie za kliknięcie w reklamę a nie za wyświetlenie jego reklam

3. sprzedawca ma pełną kontrolę na budżetem kampanii reklamowej, czasem trwania (może ją włączyć i wyłączyć z dnia na dzień)

4. sprzedawca może dokładnie śledzić ścieżkę zakupu jego produktu i sprawdzić, które reklamy sprzedają najlepiej oraz z których słów kluczowych wpisanych w przeglądarkę klienci kupują u niego towary

5. sprzedawca może samodzielnie obsługiwać kampanie reklamowe (tworzyć reklamy, optymalizować kampanię, testować nowe reklamy itp)

Warto dodać, że jednym z najskuteczniejszym sposobów reklamy produktu jest wyświetlanie dopasowanej reklamy danego konkretnego produktu (np Żarówka Philips 40W A55 230V) gdy osoba szuka konkretnie tego produktu i podlinkowanie reklamy tekstowej do podstrony z tym konkretnym produktem (żeby potencjalny klient nie musiał go szukać dalej w sklepie).

Żeby uruchomić kampanię reklamową Adwords trzeba w skrócie założyć konto dla swojej firmy, wybrać model płątności (np karta debetowa), założyć kampanię, napisać reklamy i wybrać słowa kluczowe, na które powinna się wyświetlać reklama produktu. Później warto codziennie optymalizować kampanie i testować różne reklamy.

Uruchomienie kampanii Adwords jest dość skomplikowany procesem i jeśli sprzedawca potrzebuje pomocy, może zamówić profesjonalną pomoc u specjalisty od Adwords tutaj: https://centrumsprzedawcy.pl/sklep/reklama-sklepu-2/pomoc-przy-uruchomieniu-reklamy-google-adwords-dla-sklepu/

 

Jak skutecznie reklamować produkty sklepu internetowego w Google?
2 votes, 5.00 avg. rating (97% score)

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

Dziękujemy :)

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę email

(również folder - spam)

 

 

Wysłaliśmy Tobie 3 bonusy:

1) voucher na bezpłatną 10 minutową konsultację prawną

2) kupon 100 zł na usługę prawnika

2) profesjonalne wzory pism dla sprzedawcy

Bezpłatna pomoc przy Twojej reklamacji na grupie Facebook

 

Kliknij i dołącz teraz do grupy!