Nadchodzą nowe sposoby w dziedzinie dostarczania zakupów do klientów. W styczniu 2015 roku Zalando rozpoczęło testy nowej opcji dostawy, dzięki czemu będzie można odbierać paczki nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Rewolucyjna metoda jest odpowiedzią na ciągle wzrastające wymagania klientów e-sklepów i na razie dostępna będzie jedynie w Niemczech.

Jeszcze więcej komfortu
To, że jesteśmy bardziej leniwi, to fakt. Jeżeli tylko mamy możliwość, coraz częściej wybieramy podróż samochodem. Nawet jeśli jest to tylko “wycieczka” do najbliższego sklepu po kilka artykułów spożywczych. Nasza wygoda nie zna granic i za ten komfort jesteśmy w stanie dać bardzo dużo. Jak się okazuje, jesteśmy gotowi zapłacić nawet 100 Euro za wygodę, którą bez wątpienia jest odbiór paczek podczas nieobecności w domu.
Dlaczego akurat taka kwota? Bo właśnie tyle ma kosztować najnowszy wynalazek, który będzie testowany przez internetowego giganta – Zalando. Są to tzw. Paket Butler, czyli specjalne, ogniotrwałe torby, które klienci będą mogli zainstalować na zewnątrz swoich mieszkań czy domów. Oto nadchodzi rewolucja w dostarczaniu paczek do klientów.

Nowość w kilku krokach
Cały system toreb Paket Butler działa bardzo prosto, choć nie da się ukryć, że prostym wynalazkiem nie jest. Klient dokonuje zakupu tak, jak zwykle w sklepie Zalando, lecz jako opcję dostawy wybiera wspomnianą właśnie metodę. Kiedy jego paczka jest gotowa do wysłania, kupujący zostaje poinformowany o tym przez firmę kurierską. Wtedy właśnie zastosowanie ma rewolucyjna technika. Po otrzymaniu informacji od firmy obsługującej przesyłki, klient przed drzwiami swojego domu umieszcza zamykaną na elektroniczny zamek torbę. Zabezpieczenia oparte są na technologii NFC (tj. Komunikacji bliskiego pola), dzięki czemu kurier ma możliwość otworzenia jej i umieszczenia tam paczki. Taki system bezpieczeństwa zapewnia ochronę przed kradzieżą paczki oraz przed niepożądanym jej otworzeniem przez inne osoby. W ten sam sposób klient może również zwrócić towar, jeśli z jakiegoś powodu nie spełnił jego oczekiwań.

 

Tak wygląda rewolucyjny wynalazek - Paket Butler.

Tak wygląda rewolucyjny wynalazek – Paket Butler.

Czy przyjmie się w Polsce?
Nie da się ukryć, że słysząc takie wieści, uśmiechamy się pod nosem. Ile to razy w końcu przyszło nam użerać się z firmami kurierskimi? Jednego razu pracownik nie dojechał, kiedy indziej zostawił paczkę w innym miejscu i nie raczył o tym poinformować. Takie rozwiązanie, jak ognioodporna „skrzynia” umieszczana przed naszym domem, z pewnością zostałoby przyjęte ochoczo przez klientów sklepów internetowych w Polsce. Na razie jednak nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wyniki trzymiesięcznych testów u naszych zachodnich sąsiadów. Poznamy je już po pierwszym kwartale 2015 roku. A czy wy, jako właściciele sklepów internetowych, chętnie korzystalibyście z takiego rozwiązania? Byłaby to przecież niebywała wygoda i stumilowy krok na przód w dziedzinie dostarczania paczek do klientów. Jeżeli jako jeden z pierwszych sklepów internetowych w Polsce wprowadzilibyście takie rozwiązanie, z pewnością zostałoby to docenione przez klientów i nigdy niezapomniane. O prekursorach czy rewolucjonistach zawsze się pamięta.

 

Źródło: http://evigo.pl/10830-niemcy-zalando-wprowadza-rewolucyjny-system-odbioru-paczek/