Filmy w technologii 3D nikogo już nie dziwią, bo pewnie każdy z nas choć raz w swoim życiu widział go w kinie. Nadchodzi jednak nowa era materiałów audiowizualnych, ale na YouTube –  czyli popularnym serwisie społecznościowym, którego właścicielem jest Google. Najnowsza zmiana wprowadzi możliwość oglądania i publikowania filmów 360 stopni. Co to oznacza dla sprzedawców internetowych?

Jeszcze kilka lat temu, byliśmy w stanie znieść niezbyt dobrą jakość wideo. Teraz, kiedy średnia przekątna ekranów na którym oglądamy filmy, zwiększa się z roku na rok, byłaby to raczej wątpliwa przyjemność. Dlatego przy każdym z nich tak ważne są dwie litery – HD, co oznacza po prostu film w wysokiej jakości. Łatwo było przewidzieć, że nawet na rozdzielczości Full HD (tj. 1920×1080 pikseli) się nie skończy, bo rynek technologii cały czas się rozwija, a klienci i odbiorcy filmów są coraz bardziej wymagający. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby swoich użytkowników i na obecność kamer nowej generacji na rynku, YouTube zamierza wprowadzić możliwość zamieszczania i oglądania filmów kręconych w technologii 360 stopni (tzw. sferycznych).

Co daje nowa technologia?

Zaaplikowanie takiej możliwości z pewnością nie odciągnie użytkowników od serwisu YouTube na długo. Rzecznik tego portalu społecznościowego w ostatnim wywiadzie powiedział: „Chcieliście kiedyś oglądać jakiś film w wersji 360 stopni, aby zyskać szerszą perspektywę i zobaczyć co się dzieje pod różnymi kątami? Właśnie po to pracujemy nad narzędziem, które umożliwi zamieszczanie tego typu wideo.” Jest to ogromny krok do przodu, zarówno dla widzów, jak i autorów filmów, którzy będą mogli pokazać o wiele więcej. Szczególnie zyskają tutaj sprzedawcy, bo otrzymają możliwość bardzo dokładnej prezentacji swoich produktów. Dzięki temu osoby zainteresowane kupnem będa mogły obejrzeć towar „z każdej strony”, zanim zdecydują się na ostateczny zakup. Co do sposobu funkcjonowania najnowszej technologii w serwisie YouTube, nie ma jeszcze dokładnych informacji. Najprawdopodobniej jednak filmy 360 stopni będą funkcjonowały tak, jak do tej pory miało to miejsce w przypadku zdjęć panoramicznych. Użytkownik będzie mógł sam regulować kąt widzenia oraz dowolnie obracać obraz, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonującą i interesującą go pozycję.

Nowy wymiar promocji

Co więc pozostaje sprzedawcom? Najlepiej jak najszybciej zakupić kamery, który nagrywają filmy w najnowszej technologii i czekać na zaktualizowanie silnika YouTube, by móc zamieszczać tam filmy nowej generacji. Data wprowadzenia zmian nie jest jeszcze dokładnie znana, natomiast możemy się spodziewać, że nastąpi to niebawem. Właściciele serwisu celowo opublikowali informacje wcześniej, aby użytkownicy mogli odpowiednio przygotować się na nową technologię. Dlatego drodzy sprzedawcy, nie zwlekajcie i zaopatrzcie się w odpowiedni sprzęt, by wkroczyć w nowy wymiar promocji waszych produktów. Klienci z pewnością docenią to, że rozwijacie się i z rozmachem wykorzystujecie to, co dają wam nowe technologie.

 

Źródło: http://evigo.pl/10942-youtube-wprowadzi-filmy-360/